10-річна дівчинка не пройшла повз дідуся, що лежав у багnюці. Пізніше з’ясувалося, що дитина врятувала людське життя

У лютому минулого року 10-річна жителька Кривого Рогу врятувала людське життя. Це сталося тоді, коли Яна йшла вулицею та знайшла дідуся у багнюці. Вона намагалася розбуркати чоловіка, але той не міг підвестися, незрозуміло говорив.

Дівчинка побігла додому і покликала на допомогу батька. Поки тато підіймав діда, Яна зустрічала «швидку», щоб та не загубилася в нетрях приватного сектору. Медики приїхали на місце пригоди, надали чоловіку першу допомогу та повезли в лікарню.

Мама рятівниці згадує, що донька дуже переживала через те, що родичі потерпілого не знають про його місцеперебування. Але завдяки невеликому магазину, біля якого сталася біда, звістка про врятованого чоловіка рознеслася районом. Про нього дізналися родичі.

Врятованим чоловіком виявився 72-річний Микола. Згодом з’ясувалося, що чоловіка схопив інсульт. Ніхто не знає, скільки б же чоловік пролежав у багнюці, якби його не знайшла Яна. Адже у нашому суспільстві одиниці допомагають людям, що лежать обабіч доріг. Більшість думають, що то безхатьки або люди з алкозалежністю, для яких такий спосіб життя – норма. Але, як показує життя, не завжди людина на асфальті перебрала з алкоголем. Ймовірно цій людині потрібна медична допомога через серйозні, раптові проблеми зі здоров’ям.

opentv.media; Яна

Наступного дня рятівниця Яна прийшла до дідуся в лікарню з гостинцями. Дівчинці подякували за такий героїчний вчинок та подарували цукерки й мандаринки.

Батьки говорять, що дуже пишаються дитиною. Вони вважають, що їхня Яна не могла вчинити по-іншому, вона не могла пройти повз людини, якій потрібна допомога. Та додали, що ми не зможемо змінити нашу країну, якщо не змінимося самі.

Тато і мама Яни також пояснили, звідки у їхньої дитини така потреба допомагати людям. Річ у тім, що батькам на шляху завжди траплялися люди, яким потрібна була допомога. Наприклад, їдуть із села додому – на дорозі лежить людина. Дорослі зупинялися й допомагали, адже не могли пройти повз. Батьки зупинялися і допомагали, а маленька Яна споглядала з машини. Схоже, що батьківський приклад став для Яни нормою в житті.

Правду говорять, що не потрібно виховувати дитину, варто лише показати їй власний приклад. так сталося і в родині Яни, де батьки на власному прикладі показали, як важливо не залишати людей у біді. Сподіваємося, що ви також навчите дитину не проходити повз чужих людських проблем. І наступного разу, коли ви на вулиці побачите людину, що лежить у безпорадному стані, підійдете до неї. Запитаєте у неї, що сталося і чи потрібна допомога. Якщо виявиться, що це алкогольний «елемент» і він так звик жити, то нічого не поробиш – йдіть далі. Але якщо це людина, якій потрібна допомога, наберіть «103», дочекайтеся лікарів. А потім пишайтеся собою.

 

Оцініть статтю
Дюшес
10-річна дівчинка не пройшла повз дідуся, що лежав у багnюці. Пізніше з’ясувалося, що дитина врятувала людське життя