«Бабусі часто також забувають про ввічливість, але при цьому настановляють інших»

Ця історія трапилася недавно в моєму дворі. Була обідня пора. Я вийшла погуляти зі своїм Джулі. Трохи затрималася біля свого під’їзду і стала свідком неприємної сутички між двома десятирічними хлопчиками та бабусями.

Хлопці сиділи на лавочці і спокійно спілкувалися між собою. Вони пересилали щось один одному на телефон. Розмова була без поганих слів. З під’їзду в той час вийшли дві бабусі. Вони полюбляли сидіти саме на тій лавочці, яку займали діти.

Старенькі жіночки почали виганяти дітей з тої лавки. Але хлопці не йшли, кивнувши головою, що поряд є ще одна пуста лавка, на яку можна присісти.

Однак бабусі виявилися непоступливими. Вони почали ображати хлопців, називаючи їх негарними словами. При тому, що діти відповідали до жіночок виваженою мовою і без всяких образ.

Одна з бабусь палицею почала бити по велосипеді, що лежав поряд. Літні жіночки набирали азарту. Вони не на жарт пішли в наступ, обзиваючи всякими словами «сучасну невиховану молодь». Нарікали на дітей, які зовсім не поважають дорослих, які ростуть розбещеними і неслухняними.

Бабусі почали кричати, що в них було сили. З під’їзду вийшли батьки цих дітей і почали з’ясовувати, що трапилося. Бабусі почали вимагати, щоб вони привели своїх дітей до норми, бо ведуть себе нахабно щодо дорослих. Ростуть зовсім не вихованими.

Батьки попросили замовкнути крикливих бабусь і сказали, що самі розберуться, що тут трапилося. Це ще більше завели літніх пань і вони почали докоряти батькам, що ті неправильно виховують своїх дітей, бо самі невиховані.  І пішло-поїхало.

Я сподівалася, що бабусі врешті вгомоняться. Але дуже помилилася. Батьки, зрозумівши в чому суть скандалу, попросили дітей перейти на іншу лавку і заспокоїтися. Хай будуть мудрішими від цих старших пань, яким робити нічого. Молоді люди так і зробили. Однак бабусі ніяк не могли вгомонитися. Тепер мали тему для розмови, яку шукали для себе таким чином. Вочевидь їм не було про що поговорити, тому вчинили цей скандал на рівному місці. Старенькі жіночки говорили про дітей всякі неприємні речі. Однак діти вже не реагували на них.

Врешті я підійшла до них як свідок інциденту і запитала, чи в них є свої внуки? Вони ствердно кивнули.

-А своїх дітей ви називаєте такими ж словами?

Бабусі, мабуть, зрозуміли, до чого йдеться і змовчали. Тоді запитала я  спокійно, чи личить старшим паням так кричати. Адже від крику потім болить голова і піднімається тиск.

Одна з них  знову ствердно кивнула головою. Я пішла своєю дорогою, побажавши стареньким приємно проводити час, бо надворі чудове літо. І негоже псувати божу днину банальними скандалами.

Вони не наважилися розкривати рота на мене, а може, збагнули, що не мають рації все-таки.  

Оцініть статтю
Дюшес
«Бабусі часто також забувають про ввічливість, але при цьому настановляють інших»