«Батькові зараз 55, і він не хоче працювати. Вимагає гроші в мене або позичає в сусідів. Що мені робити?»

З того часу, як поїхала мама на заробітки, тато геть чисто розлінився. Собі їсти нічого не варить і не прибирає. Усе мушу робити я. Хоч і своєї роботи вистачає.

От і сьогодні зателефонував і просить, щоб навідалася до нього. Я накрутила налисників і наліпила вареників і пішла до тата. Хоч на вулиці була повна негода. Однак мусила йти. А він ще просить гроші, бо хоче випити. Мене дуже дратують його загули, тому нагримала на нього за це.

Врешті, не втрималася і запитала, чи не хоче влаштуватися десь на роботу?

 Нам зараз матеріально важко. Чоловік працює лишень один. Я перебуваю в декретній відпустці. Чекаю первістка. Крім того, нам треба перекрити хату.

Батько майже все життя пересидів вдома. Йому зараз 55 років. Ще може працювати. Але звик, що мама сама все вирішує. І зараз змушена була їхати на роботу в далеку Італію.

 Мама присилає гроші, але ми їх не тратимо – бережемо для матері, яка складає на квартиру кожну копійку. Лиш часом на день народження вона дарує нам по 100 євро. Батько догадується, що гроші мама віддає нам, тому намагається усякими шляхами виманити їх.

Якщо ми не даємо гроші, то він йде до сусідів і просить у них. Уже в усіх сусідів має борги. Чекає, коли приїде матір, щоб повіддавала. У нас він заборгував вже 16 тисяч гривень.

Тепер просить у мене гроші на новий телевізор. Також каже, що треба нові колеса до машини купити. А звідки мені гроші взяти? Я не заробляю. Він каже взяти кредит. Але мені жоден банк кредиту не дасть. Тато не хоче цього розуміти.

Тоді він натякає, що в нас є гроші, які присилає мама. Але ж вона їх заробляє на квартиру, бо наш будинок уже розвалюється. Тому аж ніяк не можу дозволити ними користуватися без її згоди.

Звісно, що матері не розповідаю про його постійні наполегливі вимагання грошей, бо її б це дуже засмутило. Вона важко працює і знає навіщо. А от батька зараз я зовсім не розумію. Хіба так можна «розкисати» без жінки? Він же, на щастя, цілком здоровий мужчина, тому може спокійно заробляти хоч якусь копійку для власних потреб.

Мені надокучили його нескінченні «дай», що часто породжує іншу проблему – пияцтво. Думаю, що треба конче знайти йому якусь неважку роботу, щоб він зайнявся корисною справою. Бо для мами його загули можуть бути великим ударом. Надіюся, що мені це вдасться.

Оцініть статтю
Дюшес
«Батькові зараз 55, і він не хоче працювати. Вимагає гроші в мене або позичає в сусідів. Що мені робити?»