Через два дні зателефонував зять Микола. Говорив спокійно, потім більш роздратовано, згодом перейшов на кpик. Іван Петрович не встиг і слова мовити.

Іван Степанович пенсіонер. Життя пролетіло, як одна хвилина. Дружина померла десять років тому. Дочка єдина живе далеко. Навідується не часто. В неї своя сім’я, діти, турботи. До тата не вистачає часу приїхати. У Івана Петровича з’явилися проблеми. До кого звернутися, і сам не знає. Наташа, мабуть, відмовить в проханні.

Річ у тім, що нещодавно прийшов лист на його ім’я. В якому говорилося, що він, Іван Петрович повинен заплатити п’ять тисяч гривень. Він брав у кредит холодильник, і в нього залишився борг. Чоловік не розумів, звідки взявся той борг. Адже він розрахувався повністю. Звичайно, холодильник брав у кредит. Але то було три роки назад, коли ще працював. Він повністю розрахувався. Наразі така проблема. Грошей лишніх у нього немає. Чим платитиме і за що?

Звернувся в банк. Там йому сказали, що тоді залишилося декілька сотень гривень недоплачених. На сьогодні виросла така сума з процентами. Він повинен її заплатити. Іван Петрович вийшов із банку засмучений. Накопичень у нього немає. Що було, поки працював, розійшлися. Адже зимою комунальні виросли, треба оплачувати. Тому всі заощадження закінчилися ще зимою. Вирішив телефонувати донечці, просити, щоб допомогла заплатити. На дзвінок Наташа не відповіла. Перетелефонувала лише увечері. Тато розповів про проблему, яка виникла в нього. Наташа слухала мовчки. Сказала тільки, що через два дні вона приїде до нього і все з’ясує.

Дочка приїхала, як і обіцяла. Вони знову пішли в банк, але що говорили Івану Петровичу, те почула і Наташа. Заплатити борг потрібно, тому що далі знову проценти ростимуть. Наташа віддала татові потрібну суму грошей. Сказала, якщо знадобляться, щоб говорив. Тому що їздити вона не може. Все господарство на ній, діти малі. Запрошувала тата приїхати побавитися з внуками. Через два дні зателефонував зять Микола. Говорив спокійно, потім більш роздратовано, згодом перейшов на крик. Іван Петрович не встиг і слова мовити.

Микола почав із того, що чому гроші тесть просить у дочки, а не в нього. Адже це він заробляє, йому вирішувати, давати чи не давати. Якщо Іван Петрович любить брати кредити, то нехай сам і виплачує, а не лізе в сім’ю. В них кожна копійка на рахунку. Гроші йому тяжко дістаються, тому роздавати не збирається. Його дочка, тобто Наташа сидить дома. Вона не вправі сама вирішувати. Якщо Івану Петровичу сподобалося брати гроші в дочки, то надалі цього не буде. Кинув слухавку.

Довго чоловік дивився на телефон. Ось тобі й провідав онуків. Микола наразі на поріг його не пустить. Іван Петрович не міг змиритися з тим, що віддати Наташі гроші назад немає можливості. Як Микола дізнався про гроші? Адже чоловік говорив тільки з дочкою. Напевно не солодко Наташі з таким чоловіком. В голові тільки одне питання. Куди піти працювати, щоб віддати Миколі кошти. Відчуває Іван Петрович, що довго буде доказувати дочці зять про віддані без дозволу гроші своєму батьку.

Зателефонував Наташі, просив вибачення, що їй також перепало через нього. Дочка сумно зітхнула, таке в мене життя невеселе.

Оцініть статтю
Дюшес
Через два дні зателефонував зять Микола. Говорив спокійно, потім більш роздратовано, згодом перейшов на кpик. Іван Петрович не встиг і слова мовити.