«Дівчино, допом0жіть, не кидaйтe мене. Мені вкрай потрібна ваша допомога»

Погода була не з найкращих. Дрібно сіявся дощ. Як правило, я в такі дні сиджу вдома, у мене нема настрою кудись виходити. Але сьогодні треба вийти на Нову пошту, щоб забрати посилку. Завтра у моєї подружки день народження. Святкує вона в ресторані. А в мене нема жодного нормального плаття. Тому замовила в інтернет-магазині. Треба забрати.

Одягнула свої улюблені джинси, осінню куртку і кросівки, що не промокають, взяла парасолю і вийшла на вулицю.

Настрій трохи покращився від самого процесу. На перехресті застала прохачку, що сиділа на картонці з простягнутою рукою. На табличці, яку тримала в руках, незрозумілим почерком було записане прохання чи ще щось. Я не розібрала. Таке враження, що текст писав хтось або п’яний, або під впливом чогось – букви стрибали в різні сторони.

Я підійшла впритул до дівчини. В першу мить мені стало жаль її. Дівчина розповіла мені таку історію про власне життя.

-Живу я зі старенькою бабусею. Вона згубила ключ від хати. Зараз сидить у сусідів. Мені треба виготовити новий ключ, але нема грошей. Дівчино, допоможіть, не кидайте мене. Мені вкрай потрібна ваша допомога. Дайте, дорога, мені гроші. Ви багаті, а я – бідна.

У мене вже рука потягнулася до сумки за гаманцем. Але очі зупинилися на зовнішності прохачки.

Це була молода дівчина. Волосся було в неї немитим, таке враження, вже більше місяця. Нігті довгі, з-під яких заглядав бруд, наче щойно порпалася в землі. Одежа – з плямами, неохайна. І лице в дівчини було з характерним відтінком п’яниці.

Мені стало неприємно, що вона, така молода, навчилася вже обманювати людей. І в мене зникло бажання їй допомагати.

Дівчина зрозуміла, що я передумала давати їй милостиню і почала плакати.

Я знову потягнулася до гаманця. І сльози в неї вмить зникли. Вона, як лисиця, витягнула голову і почала вивчати місткість моєї сумки, що мені вкрай не сподобалося. І я тоді також вдалася до хитрощів, сказала:

-Вибачте, я також забула гаманець вдома.

І швидкою ходою пішла власною дорогою. Я не відчувала, що вчинила з тою прохачкою погано. Мені не хотілося підтримувати її нездорові звички.

Що б ви зробили на моєму місці?

Оцініть статтю
Дюшес
«Дівчино, допом0жіть, не кидaйтe мене. Мені вкрай потрібна ваша допомога»