Дочки не пycтили матір на п0ріг, коли дізналися, що в неї ані цента за пазухою

На новосілля сина Зої зібралося все сімейство. Вона хотіла віддячити Ореста за всі добрі вчинки, які вони зі своєю дружиною зробили для неї і протягнула йому завернута в салфетку – 2500 доларів. Старші дочки розізлились, коли дізналися про такий щедрий подарунок мами і почали вимагати свою долю. Але Зоя стояла на своєму і не змінить свого рішення. Вона навченна жити так, що око за око, зуб за зуб.

У неї перед очима ще досі стояв той день, коли вона приїхала погостювати до донечки. Нічний переїзд надто втомив жінку. Все, чого хотіла Зоя, стоячи зраненька на пустому вокзалі, пошвидше зустрітися зі своєю дочкою.Всю дорогу вона уявляла собі картину, як міцно обійме її дочка, як тільки вийде з вагона.Та на пероні було пусто, ніхто її не чекав. Зоя зателефонувала до Насті, але донька не брала трубки. Жінці нічого не залишалося, як дізнатися, де знаходиться зупинку звідки відправляються автобуси в село, купила квитки і відправилася в дорогу.

В автобусі вона завела розмову з старенькою бабусею, яка сиділа біля віконечка і тихо ридала, витираючи сльози хустинкою. Виявилося, що бабуся продала все своє майно, в тому числі і будинок в селі та переїхали жити до сина. Спочатку все було, як в казці. З грошима, які вона отримала від продажу всіх своїх пожитків, невістка руки їй цілувала. Та згодом закінчилися гроші, а з ними і любов рідних. Почалися докори і знущання. Рішення прийняла миттєво. Зібрала речі і поїхала назад на маленьку Батьківщину шукати прихистку в сусідів. В Зої серце краялося від цієї історії. Їй було шкода стареньку. Зої зразу згадалась власна історія життя.

Вона рано стала вдовою і я їй довелося на своїх плечах тягнути трьох дітей. Старша дочка Софія переїхала в інше місто працювати. Через деякий час одружився єдиний син. В будинку з’явилася невістка Неля, яку свекруха одразу не злюбила. Вона не могла повірити, що її проміняли на іншу жінку.

Часті сварки, докори та скандали призвели до того, що чоловік з дружиною переїхали жити в сусіднє село. Це стало справжнім шоком для Зої.

Як тільки молодша дочка Настя закінчила школу, то вирішила переїхати до своєї сестри. Пройшли роки самотності і Зоя зрозуміла, що в неї зовсім немає сил займатися господарськими справами. Дочки запропонували продати хату і переїхати жити до них. Так і зробили. Будинок проданий, речі зібрані. Виручені кошти вона вирішила поділити між Софією та Настею. На Ореста вона ще досі тримала образу.

Гроші Зоя мала при собі, добре заховала, щоб в дорозі не трапилося біди.

Як тільки жінка переступила поріг молодшої дочки, то побачили їх з зятем сильно п’яними, і вирішила, що гроші їм поки віддавати не буде. Через декілька тижнів Настя нагадала мамі про гроші, але та сказала, що їх вкрали у поїзді. Дочка одразу почала істерику, кричала, що не має можливості та бажання утримувати свою матір. Зоя поїхала до старшої дочки.

Софія ні крапельки не поспівчувала мамі, навіть на поріг не пустила. Що їй залишалося робити? Вихід один – їхати до сина і ненависної невістки.

Зустріли її з теплом і усмішкою, накрили стіл, зробили теплий чай. Невістка перейнялася історією про дочок і втрату грошей. Заявила, що не відпустить мене і не кине напризволяще долі. Звеліла аби я залишалася з ними, тим паче, вони скоро переїжджають у великий новий будинок.

Аж досі до Зої дійшло, що вона несправедливо ставилася до невістки і сина, а от в дочках розчарувалася.

Оцініть статтю
Дюшес
Дочки не пycтили матір на п0ріг, коли дізналися, що в неї ані цента за пазухою