«Дитина щосили штовхала візочок. Урешті він зрушив з місця, перехилився на один бік і перекинувся»

Навіщо люди народжують дітей? Думаю, для того, щоб віддавати тепло своєї душі цим милим створінням. Однак дехто народжує, щоб, скажімо, мати слугу чи домогосподарку. Або ще кажуть – поміч на старості. Хоча діти, коли виростають, не повинні належати батькам – у них своє життя, свої випробування.  Діти мають право цілком відриватися від своїх батьків і жити самостійно.

Мені прикро, коли батьки експлу атують своїх дітей, особливо старших, і вважають це нормою.

Нещодавно  спостерігала за такою картиною. Мама заїхала в двір власною автівкою, з якої вийшло двоє діток. З багажника мама взяла коляску і почала її закладати пакетами з продуктами. Потім наказала старшій донечці, якій, мабуть, не було ще і дев’яти, завезти коляску додому. З салону автомобіля вона взяла немовля.

На цей час двір не був прибраний від снігу. Малі коліщата візочка вовтузилися в ньому і гальмували. Дитина щосили штовхала візочок. Врешті він зрушив з місця, перехилився на один бік і перекинувся. Усе, що містилося всередині нього, посипалося в кучугуру снігу.

Мати сильно розсердилася на дитину, накричала і приказала все позбирати акуратно назад. Сама з немовлятком поспішила додому. Дівчинка вочевидь була без рукавичок. Голими руками визбирувала все зі снігу. Руки мерзли і вона ховала їх по черзі в кишені  куртки. Так дівчинка визбирувала зі снігу яблука, що розкотилися в різні сторони. Потім – апельсини.

Розумію, що матері також зараз нелегко з трьома дітками на руках. Але навіщо було кричати на дитину? Треба було лиш попросити, щоб допомогла завезти візочок, потім, щоб позбирала всі продукти.

Для мене, дорослої, ця ситуація була б стресовою, коли б таке трапилося і на мене ще й накричали. А що казати про дев’ятирічну дівчинку?

Звісно, що мама неправильно себе вела. Ще й погрожувала, що вдома про все їй нагадає. Мені так хотілося захистити цю дівчинку. Але для мене ця сім’я не була знайома, тому не хотіла втручатися.

Тому звертаюся до батьків у цій статті: «Дорогі батьки, не травмуйте своїх дітей залякуванням, криками, погрозами. Це негативно відіб’ється на дитячій психіці. Щоб дитина виросла здоровою і щасливою, даруйте їй якомога більше тепла і любові».

Вважаю, що батьки не повинні виховувати дітей як своїх слуг. Дослухайтеся до порад психологів щодо виховання дітей. Бажаю всім терпіння і вміння виховати гідних любові і поваги дітей.

Оцініть статтю
Дюшес
«Дитина щосили штовхала візочок. Урешті він зрушив з місця, перехилився на один бік і перекинувся»