“Егоїстка! Хіба ти комусь потрібна?”

Я розгадала головну проблему нашого людства. Вона полягає у тому, що у спробах покращити чиєсь життя, зробити когось щасливим, — ми зовсім забуваємо про себе.

У дитинстві дорослі нас вчили бути «зручними», тобто робити те, що сподобається іншим і тільки, коли ми дорослішаємо, то перед нами раптом постає питання: «Хто я? А чи цього я справді хотів?».

Спробуйте, хоча б, поставити собі такі запитання, щоб зрозуміти себе та віднайти все те, що було загублене у дитинстві.

Ми застрягаємо у постійному коловороті спроб догодити комусь, який ніколи не закінчиться. Чим більше ми намагаємося догодити та сподобатися, тим більше люди від нас вимагають і нічого не дають на заміну. Все зроблене нами більше не сприймається, як добро, тому список «справ» поступово буде збільшуватися.

У спробах віднайти себе та викорінити звичку всім сподобатися, ви можете сказати «ні», але саме у цей момент на вас виллється осуд та нерозуміння. «Як же це? Раніше все було добре, а зараз що?». Це може знову повернути вас до спроб віднайти прихильність цих людей і саме тут ви знову загубите своє «я», до якого тільки почали рухатися.

Ви змушуєте себе бігати по одному й тому ж колесу, віддаючи всі прибутки й дари іншим людям. Доки ви страждаєте – інші насолоджуються.

Ви йдете туди, куди не хочете, робити те, що не хочете, смієтесь з жартів, які здаються вам не смішними. І для чого це все?Для того, інша людина не була розчарована вами, щоб не думала про вас погано. Але ж у цьому не має жодного сенсу, якщо ви будете постійно робити не те, що хочете, то чи своїм життям ви житимете?

dc.lviv.ua

Такі люди можуть постійно хвилюватися, коли зробили щось не так, як від них очікувалось. Вони можуть не спати ночами та постійно вибачатися, щоб ніхто не розчарувався. Саме тому це погано впливає на психічне здоров’я і це потрібно негайно змінити. Ви повинні навчитися жити з тим, що хтось вас може не розуміти, хтось не схвалювати, а комусь ви будете взагалі байдужа й у цьому не має нічого жахливого.

Причиною вашого прагнення бути «зручним» для всіх навколо є ваша власна невпевненість у собі. Ви не знаєте, що таке почуття власної гідності й готові йти проти себе заради інших людей і їхньої похвали. У таких випадках перш за все потрібно працювати над адекватною самооцінкою.

Дайте відповідь «Ні» усьому, що вам не подобається і просто чекайте. Незабаром люди припинять злитися чи розчаровуватися вашій відповіді, а просто зрозуміють вас, а якщо ні, то значить вам не «по дорозі»..

Поставте себе у пріоритет у власному житті. Обирайте завжди власне щастя, власну любов, мрії та бажання. Нехай інші вас не розуміють, але ви просто зобов’язані займатися тим, що робить вас тим, ким ви є. Не намагайтесь догодити всім, це приведе тільки до стресів та зайвої тривоги, а воно вам не потрібне.

Ну що, хіба це не звучить як початок нового життя для себе?

Оцініть статтю
Дюшес
“Егоїстка! Хіба ти комусь потрібна?”