Хто такі Свідки Єгови і у що вони вірять

Багато хто не любить свідків Єгови, тому що вони відомі як нав’язливі проповідники свого вчення. Сьогодні в Україні їх організація не заборонена. У що вірять свідки Єгови? Коли вони з’явилися? Чим вони відрізняються від інших християн?

“Здрастуйте, ви хочете поговорити про Бога?” – ключове запитання єговістів.

У 1870 році під впливом баптизму і різних течій християнства 17-річний Чарльз Тейз Рассел створив групу з вивчення Біблії в Піттсбурзі, США. Рассел оскаржував такі християнські ідеї як безсмертя душі, приречення, Трійцю, пекло.

Через 6 років він у співавторстві з адвентистом Нельсоном Барбура випустив книгу “Три світу”, де написав, що друге пришестя Ісуса Христа незримо відбулося в 1874 році, відтоді почалася нова євангельська епоха.

У 1879 році Рассел розійшовся з Барбур в поглядах і став видавати журнал “Сторожова вежа Сіону”. У тому ж році утворилася група шанувальників, і Рассел сформував 30 громад, де кожна вивчала Біблію за методикою Рассела.

Джерело: kavkaz-uzel.eu

Чарльз Тейз Рассел 1852-1916 рр.

У 1881 році він і його сподвижник-філантроп Ульям Генрі Конлі створили Товариство трактатів Вартової Башти Сіону, де Конлі став президентом. У 1884 році президентом став сам Рассел. До початку 20 століття їх спільнота розрослася і набула міжнародного статусу. До 1912 року Рассел був найпопулярнішим пастором в США. Число його послідовників перевищила 50 тисяч осіб. Пізніше вони влаштувалися в Брукліні і організували там свій головний штаб.

Створення Свідків Єгови

Рассел помер в 1916 році і його змінив Джозеф Франклін Резерфорд, який почав централізацію Товариства Вартової башти. Він піддав критиці католиків та інших протестантів за участь у Першій світовій війні, за це його і деяких членів заарештували.

Джерело: commons.wikimedia.org

Джозеф Франклін Резерфорд 1869-1942 рр.

Після звільнення в 1920 році Резерфорд створив жорстку ієрархію в організації. У 1922 році вони придумали метод проповіді від хати до хати, який став “візитною карткою” єговістів. Після низки невдалих реформ з громади пішли десятки тисяч послідовників, тому Резерфорд задумав ребрендинг організації.

У 1931 році він заснував нову назву – Свідки Єгови. В основу ліг біблійний вірш з книги пророка Ісаї:

“Господь каже: Ви свідки Мої і слуги, Я вас обрав, щоб люди повірили в Мене, щоб ви самі зрозуміли, що Я – це Він, істинний Бог.” Ісайя 43:10

Організація набирала обертів. Тисячі проповідників стали поширювати вчення в США і по світу. До моменту смерті Резерфорда в 1942 році їх налічувалося 113 тисяч осіб.

Третій президент єговістів Натан Кнорр продовжив лінію Резерфорда. Він проводив асамблеї, випустив новий переклад Біблії. При ньому вчення єговістів стало більш структурованим і розгорнутим. Число послідовників росло в основному внаслідок ідеї про кінець світу в 1975 році. Але події не відбулося, і багато покинули організацію.

Джерело: tonyortega.org

Натан Кнорр 1905-1977 рр.

У наступні роки єговісти постійно змінювали вчення про останній день і їх кількість зростала. На сьогодні вони є майже у всіх країнах світу, а загальна кількість послідовників становить приблизно 8,5 мільйонів осіб.

Який Бог і Ісус?

Головна відмінність свідків Єгови від більшості інших напрямків християнства в тому, що вони не вірять в Святу трійку. Бога вони називають Єговою. Це єдиний допустимий варіант його імені. Є тільки один бог в одній особі – Єгова. Ісус Христос і Святий дух не мають божественного статусу. Святий дух – божа сила.

Ісус Христос – єдине творіння Єгови, інший світ був створений Єговою через Ісуса. Ісус виступає як істота, викупна жертва і той, хто може клопотати за людей перед Господом.

Ісус Христос в мистецтві єговістів.

Сатана

Сатана спокусив Адама і Єву, і з того часу йде боротьба між Єговою і сатаною за долі людей. У 1914 році Сатана і інші демони були скинуті з небес на землю, тому цей світ належить Сатані. Він контролює всіх важливих політиків і сильних світу цього.

Кінець часів

Єговісти не вірять в пекло як в місце, де сидять грішники. Для них смерть – це неіснування. Душа невіддільна від тіла. Коли тіло вмирає, то ніяка душа не потрапляє в рай чи пекло.

Вони вірять, що в останні часи, які йдуть саме зараз, почнеться Армагеддон і тільки 144 000 праведників відправляться на небеса, інших же воскресить Господь після очищення землі. Після Армагеддону почнеться тисячолітнє царство. 1000 років правитимуть 144 000 праведників, вони ж повинні навчити воскреслих людей праведного життя.

В кінці тисячолітнього царства Єгова влаштує Судний день, він знищить всіх грішників і Сатану, а праведники і інші благочестиві люди знайдуть вічне життя.

Картина Джона Мартіна «Судний День», gallerix.ru

Саме через доктрини про неподільності душі і тіла єговісти відмовляються від усіляких маніпуляцій над тілом, в тому числі від переливання крові.

Священні тексти

Біблія як одкровення Бога не є остаточним словом. Єговісти вчать, що Бог повідомляє нові вести главам Церкви, які потім їх публікують окремими книгами. Це називається ідеєю прогресивного одкровення.

Проте, вони вважають Біблію головним священним текстом, в якому майже всі вірші потрібно прочитувати буквально. Але єговісти не можуть просто так інтерпретувати писання, цим займаються спеціально призначені люди. Їх авторитет так само незаперечний, як авторитет Біблії. Але іноді вони можуть визнавати помилки.

 

 

 

Оцініть статтю
Дюшес
Хто такі Свідки Єгови і у що вони вірять