Іван Сидорович гнiвaвcя на зятя. Нехай дочка зайнята, а що в квартирі робить зять? Лежить біля телевізора, а йому старому чоловіку приходиться самому розгрібати все сміття.

Іван Сидорович повертався додому. Він чотири дні провів на дачі. Але ні дочка, ні зять не приїхали допомогти йому. Коли телефонував, говорили, що роботи багато, не встигають. А він вигріб торішнє листя, полагодив паркан, котрий вже похилився. Довелося самому скопати грядку під зелень. Іван Сидорович гнівався на зятя. Нехай дочка зайнята, а що у квартирі робить зять? Лежить біля телевізора, а йому старому чоловіку приходиться самому розгрібати все сміття.

Нарешті Іван Сидорович приїхав додому. Живуть вони в трикімнатній квартирі. Дочка з зятем, і він. Син живе далеко. Приїжджає не часто, один раз на рік. Але дідусь більше тягнеться до сина. Він його опора. Іван Сидорович назбирав трохи грошей, потрібно буде вислати сину. Вони йому потрібні. Говорить, що машину хоче купити. Половина грошей уже є, а другу половину син докладе сам.

Дочка також щось говорила, що візьмуть машину в кредит, тому що так не назбирають. Завжди купують щось непланове. Такий марнотратний зять. Іван Сидорович нічого не говорить, але і не погоджується з їхніми тратами. То відпустку на дорогому курорті захотіли, то одяг дорогий купують. Ніякої економії. Лиш би куди гроші вперти, а потім не вистачає їм. Дивляться скоса на дідуся, чи не допоможе грошима.

Коли зайшов у квартиру, зупинився. Не впізнав і свою кімнату. Що вони там робили, але вона здається такою світлою і просторою, якою ніколи не була. Коли вони встигли ремонт зробити по всій квартирі? Адже Івана Сидоровича не було лише чотири дні. Соромно стало дідусю, що так погано думав про зятя. А він старається, щоб їм усім разом краще жилося. Мабуть, знову всі гроші вклав у ремонт.

Іван Сидорович пішов на кухню. Дочка навіть їсти не встигла приготувати. Нічого, дідусь їм приготує. Дітки так старалися до його приїзду, а він погано думав про зятя. Іван Сидорович зварив суп, компот. Вже й вечір. На порозі стоять донька і зять. Дідусь запросив їх на кухню. Вони вечеряли і розмовляли. Іван Сидорович запропонував купити машину, адже вони так про неї мріяли. Він дістав заощаджені гроші і віддав їх дітям.
А син собі сам назбирає.

Оцініть статтю
Дюшес
Іван Сидорович гнiвaвcя на зятя. Нехай дочка зайнята, а що в квартирі робить зять? Лежить біля телевізора, а йому старому чоловіку приходиться самому розгрібати все сміття.