Лише через п’ятнадцять років довелося побути їм на батьківщині. Тоді й дізналися про сyмну долю Марії

Михайло стояв перед вибором. Тато сказав, що завтра підуть сватати Марію. Дівчину з багатої сім’ї. Тато Михайла заборгував велику суму грошей Петру Івановичу, батьку Марії. Віддати нічим. А той вимагає віддати борг. Потім запропонував угоду. Михайло одружиться з Марією, а він за це скасує борг повністю. Тато Михайла зрадів, нарешті є вихід. А те що син не кохає, то з часом покохають одне одного, не біда. Коли Михайло дізнався, що одружують не спитавши його згоди, в піт кинуло. У нього є кохана дівчина Катруся. Він обіцяв їй, що будуть завжди разом. Наразі що?
Не зможе він жити з чужою для нього дівчиною.

Увечері підслухав, як шепталися мама з татом. Виявляється Марія вагітна від якогось заїжджого. Щоб прикрити її ганьбу, Петро Іванович згадав про Григорія. Поставив умову, або син одружиться з його дочкою, або віддає весь борг у той же день. Тої миті Михайло зрозумів що йому потрібно робити. Він тихенько вдівся, і вийшов у двір. Було темно. Але дорогу до будинку Катрусі він пройде з закритими очима. Коли підійшов, тихенько постукав у вікно. Дівчина поглянувши, невдовзі вийшла. Чоловік розповів їй що змусило прийти до неї вночі.
– Якесь середньовіччя, сказала Катя.
Вони ще шепотілися. Потім дівчина вернулася в будинок. Невдовзі вийшла, і пішли по дорозі з села. Як склалася подальша доля Марії, подружжя дізналося через багато років. А тоді вони голодні, стомлені, без копійки в кишені, постукали в крайній будинок міста. Бабуся жила там одна. Вона залишила Михайла і Катю в себе. Бабуся Параска одинока, дітей не мала, чоловік давно пішов у інший світ. Тому молодим людям була дуже рада. Вона навіть устигла поняньчитися з первістком Михайла і Каті, Кирилом. В спадок залишила їм будинок. Сумували за бабусею, дякували, що прийняла їх тоді.

Лише через п’ятнадцять років довелося побути їм на батьківщині. Тоді й дізналися про сумну долю Марії. Коли Михайло втік, батькам довелося продати всю худобу, щоб віддати борг Петру Івановичу. Марію батько все-таки видав заміж за старого вдівця. Грубий чоловік був у неї. Не міг простити її батьку, що обдурив його і підсунув дочку, яка була вже при надії. Марія довго не прожила, померла під час пологів. Її батько забрав новонародженого хлопчика додому.

Оцініть статтю
Дюшес
Лише через п’ятнадцять років довелося побути їм на батьківщині. Тоді й дізналися про сyмну долю Марії