Мамочко, а чужа тітонька цілу ніч у моїй шафі просиділа!

Нещодавно влаштувалася на нову роботу, де інколи бувають нічні зміни. Тому вкладати нашого маленького сина часто доводиться чоловікові.

Останнім часом малий погано засинає. А точніше – він жахливо боїться темряви. Та і спить погано, якщо світло вимкнене. Спочатку я почала включати ліхтарик на мобільному, щоб Іванку було заснути легше. Але світло почало заважати старшій донечці. Тому треба було знаходити інші способи, щоб боротися з цією проблемою.

Як варіант – казкотерапія. Коли донька була меншою, читання книжок дуже допомагало справитися зі страхами.

Різні чарівні істоти мало допомагали меншому сину нормалізувати сон. Він передивився сотні мультфільмів, тому знав, хто чим з казкових героїв займався. Феї вночі спали, бо втомилися за день. У богатирів є інші справи, їм часу немає сон оберігати. Супергерої повинні боротися зі злочинністю, а не сидіти біля ліжка.

Так от… Хлопчик розумненький, а спати в темряві все одно боявся. І знайти інший спосіб побороти цей страх було нелегко.

Одного разу вкладав Іванка чоловік. Якраз я на нічну зміну залишилася. Коли повернулася зранку додому з роботи, чоловік саме готував на сніданок омлет. Тільки сіли до столу, аж тут синок біжить і радісно щебече:

Мамочко, а у моїй шафі цілу ніч чужа тітонька просиділа! Мабуть, мій сон оберігала!

Я спантеличена, скоса поглядаю на чоловіка. А він як засміється! Я ще більше здивувалася – в душі аж кипить уже! Аж пізніше чоловік мені все пояснив.

Коли вкладав малого спати, довго думав, як зробити, щоб Іванко нормально засинав. Аж потім вирішив свою казку скласти.

Він розказав сину, що у шафі кожної дитини, яка лягає у ліжечко, заселяється добра дівчина:

– Ім’я її – Сон. Вона цілу ніч сидить у шафі і пильно дивиться на малят. Ця дівчинка оберігає дітей і стежить, щоб вони міцно спали. Вона захищає їх від усього злого. Якщо дитина не спить, то Сон покидає шафу у кімнаті назавжди. На світанку добра дівчина відлітає, адже цілу ніч не спала і їй теж треба відпочити.

На диво, Іванко заснув швидко і не прокидався до ранку. І тільки тоді, коли я повернулася додому, він прибіг на кухню, щоб про усе мені розповісти.

Ми з чоловіком ще довго сміялися з цього випадку. Пізніше ми пояснили, що у кімнаті під час сну можуть перебувати і хлопчики, які сон дітей оберігають. І називаються ці істоти янголятами.

Я була рада, що чоловік знайшов такий чудовий спосіб укладати малого. Тепер він добре спить і не прокидається з криками вночі.

Поділіться і ви своїм способом вкладання дітей у ліжечко! Як ви це робите?

Оцініть статтю
Дюшес
Мамочко, а чужа тітонька цілу ніч у моїй шафі просиділа!