Мається на увазі, що у зрілому віці чоловік дивиться на своє життя ніби зі сторони. Помічає перші сиві волосинки, зморшки, тіло, яке давно втратило форму. Хочеться якось самоствердитися, показати, що ще є порох в порохівницях. Тоді на горизонті з’являються молоді та спраглі коханки

Душевні рани, отримані в зрілому віці пережити набагато важче, враховуючи, що в більш молодому віці до тієї ж проблеми людина поставилася значно легше.

Моя подруга Влада переживала не найкращі часи. Її шлюб тріщав по швах й жінка прекрасно розуміла, що закінчиться їхня з чоловіком історія не казковим фіналом, де жили вони довго та щасливо, а розлученням та самотністю.

Історія стандартна. Вийшла заміж Владислава доволі молодою. Сашко підкорив її серце своїм гумором та романтикою. Далі були приголомшливі побачення, весілля на 200 гостей, квартира в іпотеку.

Одне за одним у подружжя народилися хлопчик та дівчинки. Почалися перші серйозні проблеми, турботи та труднощі. Усі рішення, що стосувалися сім’ї, побуту та дітей Влада та Сашко приймали спільно. Ділили не лише радісні моменти, а й горе. Подруга щиро вірила, що це і є те саме «міцне чоловіче плече», на яке можна покластися. Чи могло спасти їй на думку, що Сашко такий же, як і всі чоловіки й коли почнеться криза середнього віку, він її не переживе з гідністю.

Мається на увазі, що у зрілому віці чоловік дивиться на своє життя ніби зі сторони. Помічає перші сиві волосинки, зморшки, тіло, яке давно втратило форму. Хочеться якось самоствердитися, показати, що ще є порох в порохівницях. Тоді на горизонті з’являються молоді та спраглі коханки. Сашко завів роман зі своєю секретаркою. Владі не потрібно було бути ясновидицею аби зрозуміти, що вона увійшла до списку тих жінок, яких зрівняли з брудом. Принаймні відчуття точно були такі, ніби щойно на неї вилили море сміття.

Я підтримувала подругу як могла, намагалася підібрати ті самі втішні слова, але не знала, яку пораду дати. Невже варто боротися за чоловіка, який так просто відмовився від жінки, що була поруч більшу частину його життя, підтримувала, турбувалася, допомагала, захоплювалася. Запитала у Влади, а чи певна вона сама, що хоче зберегти свій шлюб.

Жінка задумалася, а тоді зізналася, що почуває себе набагато краще, коли залишається вдома сама. Діти виросли, син уже має наречену й орендує помешкання, дочка переїхала в інше місто на навчання. Вони з Сашком залишилися наодинці й зрозуміли, що навіть не мають про що говорити. Тепер, коли проблеми дітей закінчилися, дім та у домі  – все є, робота стабільна, здоров’я ніби в порядку. Сидиш за столом, переминаєш їжу й порівнюєш свій шлюб з тим, що у тарілці. «Як же хочеться спробувати чогось нового» – ловиш себе на цій думці, яка проноситься у голові, як раптовий спалах світла у темряві.

Тож Влада сама наважилася на розлучення. Вона не хотіла миритися зі зрадою й розуміла, що це та сама пляма на їхньому подружньому житті, яку нічим не виведеш. Сашко не претендував на спільне майно, забрав лише речі та автомобіль й поїхав собі. Влада не цікавилася, де він тепер та як живе. Натомість подруга зосередилася на собі, вперше за останні 20 років. Вона записалася на майстер-клас з малювання, знайшла собі інструктора з водіння, вмовила мене разом поїхати до санаторію.

Владислава проживає життя, яке раніше не могла собі дозволити. А чому? Через заклопотаність домашніми справами, турботу про інших та ще безліч удаваних причин. До чого я хилю, розлучення – це не кінець життя та не найбільша трагедія у світі. Це можливість нарешті подбати про себе та втілити у життя ті мрії та плани, які ви відкладали до нових віників. Я ні в якому разі не «романтизую» процес розірвання шлюбу й щиро вірю, що справжнє кохання подолає будь-які кризи, проте не варто залишатися поряд людини, до якої ви не відчуваєте нічого, окрім звички.

Оцініть статтю
Дюшес
Мається на увазі, що у зрілому віці чоловік дивиться на своє життя ніби зі сторони. Помічає перші сиві волосинки, зморшки, тіло, яке давно втратило форму. Хочеться якось самоствердитися, показати, що ще є порох в порохівницях. Тоді на горизонті з’являються молоді та спраглі коханки