Можливо не всім цікаво повертати копійки. Але коли пенсія мінімальна, мимоволі почнеш рахувати кожну копійку, коли до пенсії далеко, а копійок в руках мало

Раніше в магазинах чеки я не забирала. Товар беру, а чек не чекаю. Так було завжди. Але одного разу в магазині зустріла подругу. Свій товар я оплатила, а вона стояла в черзі на касу. Я підійшла до неї, ми говорили. Коли ми відійшли від каси, до мене звернувся охоронець з вимогою, пред’явити чек. Я сказала, що в мене все сплачено, але чек я не брала. Моя відповідь його не задовольнила. Потім я згадала, що сплачувала карточкою, і в мене на телефоні є звіт. Охоронець відпустив мене. Від тих пір я завжди беру чеки.

Одного разу зайшла в магазин «Аврора». Взяла декілька речей, в тому числі вологі серветки чотири штуки. На касі сиділа молода продавчиня. Коли вона озвучила суму, яку мені потрібно заплатити, я завмерла, щось дуже багато. Заплативши, взяла чек, вийшла з магазина, і подивилася, чому так дорого. Виявляється, замість чотирьох серветок, вона пробила сорок три. Я відразу повернула назад. Людей в той час біля каси не було. Тому я пояснила, за якої причини знову тут. Дівчина мене пам’ятала, і навіть те, що брала чотири серветки. Вона щось підраховувала, потім озвучила, що гроші верне за двадцять дев’ять серветок. Я погодилась. Але знову мені щось не так. Запитую, чому тільки за двадцять дев’ять? Касир дивиться на мене, не розуміючи. Потім нарешті до неї дійшло, що потрібно повернути за тридцять дев’ять серветок. Гроші вернули.

Так, в магазині повелися зі мною добре, виховано. Не кричали, не дорікали, що біля каси не перевірила. Але в іншому випадку було б інакше. Тому всіх своїх рідних привчила до того, щоб затрималися на хвилинку, і брали чеки з собою. Потім, коли виникнуть якісь питання до вас, завжди є доказ вашої відповідальності. Можливо не всім цікаво повертати копійки. Але коли пенсія мінімальна, мимоволі почнеш рахувати кожну копійку, коли до пенсії далеко, а копійок в руках мало.

Одного разу зателефонувала внучка, дякувала, що привчила брати чеки з собою. В неї майже такий казус виник в аптеці. Чек мала на руках, пред’явила, і доводити нічого не довелося. Те, що пробили лишнє, повернули. Така тема, мабуть, не кожному цікава. Але коли робити по правилах, то менше потім виникає різних проблем. І вам спокійніше. Чек можна викинути за межами магазина в ящик для сміття.

Оцініть статтю
Дюшес
Можливо не всім цікаво повертати копійки. Але коли пенсія мінімальна, мимоволі почнеш рахувати кожну копійку, коли до пенсії далеко, а копійок в руках мало