Ми ж сусіди?! То ти ще грошей з мене хочеш взяти?

Добре все  вміти, і своїми хобі та ремеслом вміти заробити додаткові гроші. Але інколи в житті трапляються такі ситуації, що Вашею працею хочуть скористатися безкоштовно. Виходить як в тому анекдоті:

“Нехай краще бабусі-сусідки думають, що я повія, аніж дізнаються, що я сімейний лікар”,-думала Галя.

Ось мій знайомий сантехнік Борис Петрович, вже вийшов на пенсію. Але часто підробляє. Майстер він справний, тому від клієнтів відбою немає. Працює він швидко, і замовники задоволені. І його все влаштовує.  Але є такі хитрі сусіди.

Ось попросив Петровича сусід на дачі провести воду. Лічильника поставити, труби підвести. Мало того, що сантехнік цілих два дні витратив на це діло. Сам  вибирав та купляв обладнання, трудився, так його сусід віддав йому тільки гроші за труби. Ну а за роботу…По -сусідськи. Зайдеш вввечері до мене ” на могорич”.

В моєї мами теж є таких кілька спритних хитрих сусідок. Моя мама добре шиє. Ціни за роботу ставить помірні, працює швидко та якісно. Клієнтки задоволені. Кому плаття нове пошити, кому штани підкоротити або “підігнати” пальто.

Одного вечора, близько 23:00, мама вже збиралася лягати спати. У двері постукала сусідка через дві хати.

Тоню,завтра 1 вересня, свято у школі. А ми тільки згадали, що у внука штани не підкорочені. Можеш підкоротити швиденько, бо завтра мій Олежик буде як посміховисько на лінійці.

Мама  погодилася. Штани підкоротила. Так би мовити, увійшла в становище. Коли стала повертати – попросила заплатити 100 гривень за роботу.

Сусідка аж зніяковіла.

Ми ж сусіди?! То ти ще грошей з мене хочеш взяти?

Сусідка образилася.  Наступного дня прибіг онук сусідки і віддав гроші. Тільки з іншими сусідками незадоволена жінка  своєю образою поділилася – ось вона така-сяка, я її по-людськи попросила, а вона з мене грошей просить. Виявляється, вона думала, що їй все безкоштовно виконають. По-сусідськи.

Джерело: vstolovke.com

Знайома подруга-юрист розповідає, що до неї на безкоштовну консультацію додому більшість сусідів готові ходити.  Розлучення, поділ спадщини, економічні та кримінальні проблеми. Невже так важко поговорити з сусідами? Чи язик розболиться?  Це ж не робота, розмова  просто. А те, що іноді треба і за комп’ютером посидіти, щоб ретельно  розібратися, це так, нісенітниця. А ще й документи потрібно допомогти підготувати (подумаєш, позовну заяву скласти!). Їй же раз плюнути.  За гроші, як винагороду за роботу і мова не йде. Ми ж сусіди…

А третій випадок теж цікавий. Моя свекруха після виходу на пенсію стала займатися садівництвом. Продає розсаду квітів, декоративних кущів, туї, помідори, плетисті троянди.  Відбою від клієнтів нема. Оголошення в Інтернеті написав, і на завтра вже все продано.

Так ось сусідка  взяла у свекрухи рослин на 1000 грн. Туї на дачу, троянди, декілька кущів лохини.  А от грошиків, то нема зараз. Продай “на хрестик”. То до зарплати почекай, то на картці не вистачає грошей.

І так кожен раз. Гроші віддає мало не пів року. Вже пробувала брати з неї предоплату, так вона другу частину суми віддає ще довше.  Потерпи, трошки, потерпи. Я завжди тобі все віддаю все до копієчки. Ось так і живемо.

Як Ви вважаєте, чи треба брати із сусідів гроші за послуги. Чи краще безкоштовно надавати їм послуги. Щоб було як в старому доброму мультфільмі: ” Панове, давайте жити дружно”. Чи адекватні сусіди самі знають, що  за кожну послугу треба платити?

Оцініть статтю
Дюшес
Ми ж сусіди?! То ти ще грошей з мене хочеш взяти?