Микола постійно терпів різне – від своїх однолітків, від мене, від сусідів

https://sobor.in.ua/index.php/1068-svyashchenni

Мій брат був дуже доброю людиною, проте на нього постійно кривдили . Збагнула я це вже в дорослому віці, чому саме так з ним поводилися. А до того також часом користувалася його добротою. Вважала його сла6аком, що не вміє себе захистити. Аж потім зрозуміла, що доброта в нього є усвідомленою.

Він вибрав для себе бути добрим. І Микола зовсім не слабкий! Він розумний і сильний! Передовсім сильний внутрішньо. Зла людина не може бути доброю. Як я цього одразу не усвідомила?

Микола постійно терпів різне від своїх однолітків, від мене, від сусідів. Причому кривдили його просто так. Очевидно, доброта якось «зчитується» іншими людьми на підсвідомому рівні. І інші люди починали вимагати в Миколи те, чого він не міг зробити. Скажімо, витя гнути з маминого гаманця 100 гривень. Однак мій брат не хотів і не міг чинити під л0сті. Тому йому часто давали сту сани або навіть кид али в нього гнилими овочами, вважаючи слабаком.

Уже дорослою взнала, що така агре сивна реакція на доброту виникає в тих, чиє серце сповнене 3 лістю і заздрістю.

Микола постійно страждав від нападок і злоби без всякої на те причини, бо його доброта дратувала оточення, яке отримувало задоволення від того, що завдавало комусь б0лю.

Я зауважила, що його однокласники раділи навіть самому крихітному приводу, який дозволив їм зробити Миколі б0ляче. Особливо, коли це ставалося при свідках.

Однак Микола був сильним. Він не озл0бився. Тим паче не плакав. А його кривдники чекали на його сль0зи. Він підсвідомо відчував, що плаkати не можна. Бо тоді від нього не відчепляться.

І він витерпів. КриBдники погордливо відступили. Вони знайшли іншіx, слабші духом і тілом.

Микола був добрим свідомо. На його руках вже починали грати м’язи після тривалих тренувань у спортивному залі. Проте він не думав про п0мсту. Він знав, що 3лих не варто чіпати. У них нема душевної сили, тепла, зрештою – щастя. Вони і так нещасні. Він мріяв про іншу силу – духовну, якій повинні підкоритися ті, які шукатимуть світла в цьому житті.

Після закінчення школи мій брат обрав шлях священника. Це було його покликанням. Можливо, впродовж усього часу він відчував силу Бога в собі. Тому не міг проявляти 3 ла щодо інших.

Вочевидь, його кривдники заздрили йому в свій час, адже він умів відмінно справлятися з усіма завданнями. А вони лиш могли про таке мріяти.

Я щаслива, що в мене є такий брат. Він тепер для мене є найкращим порадником і захисником. Мені часом навіть соромно, що я свого часу не розпізнала в ньому благородства, яким завжди керувався Микола в житті.

Оцініть статтю
Дюшес
Микола постійно терпів різне – від своїх однолітків, від мене, від сусідів