«Наша дитина народилася з певними 0с0блив0стями, але це не злякал0 нас. Батьки відм0вилися через це нам д0п0магати»

Моя родина була доволі дружною. Мабуть, не було таких вихідних, щоб ми не зібралися разом за столом. За що я дуже цінував і любив свою сім’ю. Коли є підтримка, завжди легше долати всякі труднощі.

З дружиною я живу разом більш як п’ять років, однак у нас чомусь не було дітей. І це, звісно, мене дуже турбувало. Лікарі безпорадно розводили руками, бо явної причини нашої безплідності зі свого боку не бачили.

 І ось вона сталася така бажана вагітність! Я почував себе на сьомому небі щастя. Був готовий носити дружину на руках. Я завжди з великою увагою ставився до неї, а тепер здував кожну пилинку.

Вагітність протікала спокійно. Всі аналізи були в нормі. Майбутня матуся тепер думала більше за майбутнє дитя, ніж за себе. По-всякому догоджала йому ще в утробі – ласувала різними ягодами і фруктами.

Разом міркували про облаштування дитячої кімнати. Навіть встигли вже дещо придбати. Зробили побілку, щоб дитя оселити в чистоті і порядку. Вибрали ім’я. За результатами УЗД ми знали, що в нас народиться дівчинка.

І ось цей день настав. Пологи минули без ускладнень. Матуся почувалася добре. Це був найщасливіший день в моєму житті! Коли все щасливо минулося, пробіг додому поділитися радощами з родиною.

У той час дружина з нетерпінням очікувала, коли ж до неї принесуть на годування малятко. Час тягнувся неймовірно довго. Врешті дочекалася, як в палату завітав лікар і медсестра, що насторожило жінку.

-А де маля? – вирвалося у неї.

З виразу облич дружина зрозуміла, що щось тут не так. Напружившись, вона чекала повідомлення. І ось воно впало наче камінь на її голову.

-Ваша дитина не зовсім здорова… – долетіло до неї.

-Що з дитиною?! Кажіть … – вимагала всієї правди матір.

-Вона народилася зі синдромом Дауна.

Її свідомість ще не сприймала цієї інформації. Все єство протестувало проти неї. Мозок чіплявся наче за соломинку за рятівну думку – мабуть, вкралася якась помилка, такого не може бути з моєю дитиною. Вона повинна бути здорова. Адже я все робила для того…

Лікар, перед виходом з палати натякнув, що можна відмовитися від немовляти.

Вона лежала наче на розпечених голках. Чекала мого приходу наче порятунку від того, що щойно почула. Телефоном лиш натякнула, що є проблема і з нетерпінням чекає на мене.

Я летів до неї наче на крилах. Хотів бачити її і маленьку крихітну донечку. Вона вийшла до мене заплакана. Сказала, що трапилося якесь непорозуміння.  Направила до лікаря, що чекав на мене.

Я не увійшов, а вскочив до його кабінету і одразу ж запитав:

-Скажіть, що з нею… нашою дитиною?!

Лікар мене посадив навпроти себе і повідомив про те, що вже знала моя дружина. Також, між іншим, натякнув, що тут є лиш один вихід – відмова.

-Нізащо! – постановив для себе. – Щоб стільки чекати, врешті – народити і віддати в невідомо чиї руки! Ні! Цьому не бути! – і я вже з готовим однозначним рішенням йшов знову назустріч до дружини.

-Це наша донечка, і ми її нікому не віддамо. Усе буде добре. Побачиш, – заспокоював я свою кохану.

Цього ж дня до неї в палату привезли ще одну породіллю. Ця жінка пережила вже п’яті пологи. У неї також народилася дівчинка і, як не прикро, з такими ж симптомами.

Для цієї жінки п’ята дитина була не зовсім бажаною, а ще з таким діагнозом, і вона без зайвих хвилювань написала відмову. Попереду на її донечку чекав переїзд у іншу лікарню, а потім – у дитячий будинок.

До мене зненацька зателефонувала дружина і вимагала негайно приїхати до неї. Я мчав як ошпарений – хвилювався, що знову щось трапилося. Дружина розповіла мені цю історію і заглянувши в мої очі, запитала: « Невже ця дитина залишиться без батьківської опіки?». Моє рішення було однозначним:

-Ми візьмемо цю дитину собі!

Врешті настав день виписки. Я забрав свою дружину і двох малюків з пологового будинку. Удома все чекало на їх приїзд. Запросив батьків приїхати до нас, однак почув різкий голос матері:

-Ви на власні плечі взяли непосильну ношу. Ми не збираємося вам допомагати. Треба було порадитися з нами, перш ніж ухвалювати таке рішення.

Це ж саме почув від батьків своєї дружини. Звісно, це трохи засмутило нас. Але тепер у нас не було часу на щось інше. Вся увага була прикута до дівчаток, що швидко росли і розвивалися, як всі інші діти. До року обоє почали ходити. У п’ять вже вміли рахувати до ста і читати. Пішли, як усі діти, в школу.

Ми були щасливі, що в нас склалося все добре, і дякували за це Богу. Батьки аж тепер зрозуміли, що допустили помилку. Їхні внуки нічим не відрізнялися від інших дітей – росли щасливі і життєрадісні. Були у наших донечок лишень особливості, про які знали лишень ми.

Тепер у мене знову є дружня сім’я – дві красиві донечки і дружина. Ми разом щасливі. І постійно дякуємо Богові за наших діток і за ті випробування, які ми зуміли пройти гідно.

Оцініть статтю
Дюшес
«Наша дитина народилася з певними 0с0блив0стями, але це не злякал0 нас. Батьки відм0вилися через це нам д0п0магати»