Нікому не позичаю грошей і вам не рекомендую

 

Тривалий час вважала, що позичати гроші – це гарний вчинок, адже ви допомагаєте комусь. Чи не так? Але з часом змінила власну думку щодо позик. І ось чому.

Так, раніше я завжди позичала гроші, тим, хто їх потребував. А зараз не даю навіть найближчим родичам, оскільки переконалася, що цього робити не варто.

https://ukr.media/esoterics/401933/

Позички часто стають причиною розладу стосунків

Спочатку цьому твердженню я не надавала значення, аж поки не переконалася в цьому сама. Згадайте, скільки друзів, які разом започаткували бізнес, сваряться через нерівно поділений дохід.

Так, гроші часто псують стосунки, навіть найміцніші.

Якщо йдеться про близьких родичів, які просять у вас позику, то краще вже подаруйте їм певну суму, не сподіваючись на повернення. Такий жест допоможе вам зберегти стосунки.

Є ризик, що вам не повернуть позичені гроші

Так, люди безвідповідальні. Вони мають звичку забувати про борги, які треба повертати.

Є ще один неприємний момент – це відтягування дати повернення боргу, що може призвести до конфлікту зі знайомим. А ви ж збиралися зробити корисну справу. Чи не так?

https://www.unn.com.ua/uk/news/1886651-pozichannya-groshey

Несподівана потреба грошей

Часто так трапляється, що після позичення грошей, у вас самих несподівано виникає потреба у них. Наприклад, ламається певний побутовий прилад – пральна машинка, або виходить з ладу пилосос. А додаткових грошей для покупки цих речей у вас нема. Чи зручно буде вам вимагати у боржника повернення грошей заздалегідь.

Ви підтримуєте чиюсь марнотратність

З грошима також треба уміти поводитися правильно. Жити відповідно до своїх надходжень. Не розраховувати на чиїсь гроші. Якщо зараз ви живете в борг, то як ви повернете позичені гроші?

Якщо позичати такій людині гроші,  то ви таким чином даєте їй можливість жити не за прибутками.

Можливо, ця людина є боржником у ще кількох осіб. І позичання для людини вже стало нормою.

Краще такій людині натякнути, що треба применшувати апетит. Жити згідно зі своїми прибутками і не розраховувати, що гроші впадуть з неба. Такі люди, як правило, журяться, як позичити гроші. Як повернути – це вже стає проблемою того, хто позичив. Майте це на увазі, щоб і ви не встрягли у таку халепу, будучи позичальником.

https://www.unn.com.ua/uk/news/1886651-pozichannya-groshey

Вас використовують

Так, є люди, які живуть від боргу і до боргу. Не здивуюся, що часто позичені гроші кладуть в банк під відсотки. А потім живуть на них. Вони й не збираються повертати вам позичену суму. Навіщо? Адже вона їх годує.

А вам прикро, що близька вам людина поступила з вами так непорядно.

Краще самі покладіть свої гроші в банк на депозит. Це гарна ідея. Хіба не так?

Після ознайомлення з всіма оцими пунктами я перестала давати гроші в борг.

А ви як гадаєте, чи варто позичати

 

 

Оцініть статтю
Дюшес
Нікому не позичаю грошей і вам не рекомендую