Оксана запереживала. Матір металася з кутка в куток. Вирішили відрядити дядька до дому молодого, аби розвідати причину запізнення.

Коли Оксані було 4 рочки, не стало її тата. Тому вся відповідальність виховання лягла на плечі матері. Дівчина ще з дитинства була розумницею, тому з нею не було дуже важко. Щоправда, сім’я жила не дуже заможно.

Галина Іванівна, мама дівчинки, завжди говорила, що гроші – не головне в житті. Цінувати потрібно лише здоров’я. Буде здоров’я добре – буде все добре.

З роками краса Оксани ставала дедалі більшою. Скільки хлопців не могли встояти перед цією вродою. Та серце дівчина віддала лише одному Назарові. Познайомилися вони на вечірці. Відразу між ними виникли якісь почуття, тож почали гуляти частіше.

А коли Галина Іванівна дізналася, з ким ходить її донька, взялась руками за голову. Він ніяк не може бути парою для її кровиночки.

Справа в тому, що Назарій із багатої сім’ї. А от Оксана не мала такого ніколи. Тож серце матері відчувало, що це все до добра не призведе. Та жінка не хотіла втручатися у вибір доньки, тому просто сказала свою думку. А Оксана вже сама вирішувала. І вирішила, що їхня любов переможе всі незгоди, якщо вони виникатимуть.

В день весілля матір не могла повірити своїм очам. Її неземної вроди донька одягає весільну фату. Та любуватися не було часу, адже всі спішили. От тільки наречений запізнювався.

Оксана запереживала. Матір металася з кутка в куток. Вирішили відрядити дядька до дому молодого, аби розвідати причину запізнення.

Виявилося, матір Назара не дозволила весіллю відбутися. Нібито дівка не достатньо заможна для їхньої родини.

Ця новина сколихнула здоров’я Галини Іванівни, через декілька днів її забрали в лікарню з інфарктом, а скоро жінки взагалі не стало. Це була подвійна трагедія для Оксани. Тож вона вирішила виїхати в місто, аби тут нічого не нагадувало про всі ці події.

Так вийшло, що за кілька місяців дівчина уже працювала в Польщі. Навіть вдалося знайти офіційну роботу. Там то вона й залишилась назавжди. В село навіть не навідувалась. А хто ж її чекає там?

Пройшло цілих 5 років і Оксана наважилась поїхати в рідне село, аби навести лад на могилі мами. Проходивши вулицями, згадувала стільки моментів життя, що спливли тут. Було і погане, і хороше. Та погане чомусь згадується в першу чергу.

Аж ось на одній лавочці дівчина побачила знайоме обличчя. Це була матір Назара. І відразу після вітання стара випалила тужливе «пробач».

Далі вона розповіла про те, що її син після того дня наче з цепів зірвався. Почав випивати. Кожного дня докоряв матері, що все життя буде у самоті, адже єдине кохання у нього забрали.

Оксані стало жаль жінку. Вона розуміла, що гоніння за багатством і розкошами не призвели її ні до чого хорошого. І правду казала в свій час наголошувала матір: не гроші головне в житті людини, головне здоров’я і щастя.

Оцініть статтю
Дюшес
Оксана запереживала. Матір металася з кутка в куток. Вирішили відрядити дядька до дому молодого, аби розвідати причину запізнення.