Ось чому я завжди готовий помінятися місцями в поїзді

Часто трапляється  в поїзді таке, що пасажири просять помінятися місцями – віддати нижнє місце в замін на верхнє. Люди реагують по-різному. Одні йдуть назустріч, інші – обурюються, мовляв, платили за це додаткові гроші, щоб їхати все-таки комфортно.

Я часто подорожую, тому доводилося бачити дуже різні ситуації. Одна з них мене дуже зворушила. Про неї розповім.

Одного разу довелося їхати в купе разом з бабусею. Вона одразу попросила, щоб хтось уступив їй місце на нижній полиці. Однак внизу була жінка з дитиною, і вона відмовила старенькій.

Мені жаль було бабусю. Але нічим не міг допомогти. Коли довелося забиратися на верхню поличку, вона не могла туди залізти. Довелося мені її підсадити.

Я одразу заснув. Прокинувся вночі – треба було сходити в туалет. Почув, як хтось стогне і плаче. Подумав, що дитині щось сниться, і вона видає відповідні звуки. Ліг знову на своє місце.

Ось і ранок. Аж тепер я дізнався, що насправді плакала бабуся. Коли всі поснули, в неї почали боліти і викручувати ноги. Спочатку бабуся цей біль терпіла. А потім почала тихенько плакати від безсилля. Так вона, бідолашна, промучилася всю ніч.

Вона зізналася, що не може довго через ноги спати. Їй треба трохи посидіти, походити і біль проходить. Та, на жаль, квитка на нижню полицю не змогла купити. Купувала, що було, бо треба їй терміново до Києва втрапити. Їхати вона мусить, бо з її сином трапилася неприємність – втрапив у лікарню, прооперували. Біля нього нікого нема – лиш чужі люди. Надіялася, що повезе їй – хтось погодиться помінятися місцями. Але не склалося. Перемучила ніч на верхній полиці. Слава Богу, вже їй зараз легше – трохи розім’яла ноги, потупцявши на місці в тамбурі.

Бабуся видалася дуже привітною і гостинною. Коли замовили чай, вона пригостила мене смачними пиріжками.

З того часу я завжди звертаю увагу, хто їде поряд зі мною. Я завжди готовий поступитися місцем. Мені байдуже, де спати – знизу чи зверху. А бувають такі люди, яким терміново треба їхати, тому беруть квиток, який є. Однак зовсім не готові до поїздки на верхній полиці.

 Загалом вважаю, що людина повинна проявляти щодо інших людяність, доброту і розуміння, і жити стане краще.  

Оцініть статтю
Дюшес
Ось чому я завжди готовий помінятися місцями в поїзді