Останні кілька років я відмовляю і друзям, і знайомим у допомозі. Жopc _токо – подумаєте Ви, але в мене на це є причини.

Коли я була ще молодою дівчиною – я працювала в магазині продавцем. Нас було шестеро продавців на два магазини. Заробітну плату ми отримували не офіційно. Кожного місяця в районі 5 числа ми збиралися біля кабінету директора і він нам вручав конверти, які були підписані нашими прізвищами.

Моя напарниця була одинокою мамою, яка виховувала двох синочків шкільного віку. І якось так склалося, що за тиждень до зарплати вона постійно позичала у мене кілька сотень.

Спочатку мене це не лякало, навпаки я хотіла їй допомогти. Тим паче, вона завжди повертала позичене при отриманні свого білого конвертика. Але от одного разу вона мені лиш сказала:

– Наталю, та хіба це гроші? Для тебе ні, а для мене так. То я тобі їх і не повертатиму.

Так, мені це не було так відчутно, бо я жила сама і могла собі ще заощаджувати. Але з її сторони це було зовсім не порядно. Все б нічого, якби через три тижні вона не почала просити взайми знову. Цього разу я відмовила. Так вона настільки обурилася, що доклала зусиль, щоб мене звільнили з роботи.

Або ще один випадок, який пов’язаний із моїм сусідом. Паша працює таксистом, має хороший дохід. При цьому стабільний. І навчився останнім часом просити у мене кілька гривень в суботу ввечері. Я так розумію, що це на пиво чи на інший міцний напій. Дивно, правда ж?

Заробляє достатньо, дружина на машині власній їздить, діти з останніми моделями телефонів, а він позичає 50 гривень до понеділка. Інколи повертає їх, а інколи ні.

Ну не буду я за таку мізерну суму псувати стосунки з сусідами. Він мене інколи безкоштовно підвозить до роботи.

Проте одного вечора я не мала чим зайнятися і підрахувала, що Паша в мене позичив за останніх пів року більше 1500гривень, а повернув лише від сили 800.

Сказати, щоб повернув – я не смію. А він сам наче не розуміє, що мені гроші рікою не пливуть до гаманця.

То ж після цих двох випадків я більше нікого не слухаю і не допомагаю нікому фінансово.

Оскільки всі забувають, ба більше того – дивляться на тебе, ту людину яка допомогла їм у скрутну хвилину, як на ворога народу. Ще й ображаються після цього.

Тому, якщо Ви хочете зберегти гарні стосунки з друзями, знайомими чи сусідами – ніколи, чуєте, ніколи не позичайте їм гроші.

Оцініть статтю
Дюшес
Останні кілька років я відмовляю і друзям, і знайомим у допомозі. Жopc _токо – подумаєте Ви, але в мене на це є причини.