Перевірте своє серденько за 5 хвилин!

За допомогою цих нескладних маніпуляцій ми можемо перевірити свій стан та позбавитись від хвилювання.

Найпоширинішою причиною смертності є серцево-судинні захворювання. Це пов’язано з насиченим ритмом життя та постійним перебуванням у стресовому стані.

Втома, безсоння чи недосип, стрес та довга робота за комп’ютером наносять неабияку шкоду серцю. На фізичну активність практично не залишається часу. А в додачу до цього всього ще нема часу на правильне харчування, тому і перебиваємося фаст-фудами.

Серце — це унікальний орган, який працює від народження людини аж до смерті безперестанку, і без відпочинку. Тому, важливо стежити за його станом.

Тож, давайте перевіримо наші серця!

Для перевірки нам не потрібно спеціального устаткування, а лише 5 хвилин нашого часу.

Перш за все необхідно виміряти пульс. Робити це потрібно виключно у стані спокою. Отже, сідаємо та розслабляємо організм. Кладемо ліву руку на рівну поверхню, та обертаємо долонею вверх. Бажано зробити кілька глибоких вдохів та видохів. Тоді вказівним і середнім пальцями правої руки обережно натискаємо на променеву вену лівої. Знаходиться вона на зап’ясті між сухожиллям і кісткою, під великим пальцем. Рахуємо кількість ударів серця за хвилину та записуємо цю цифру.

https://libtime.ru/

 

Наступний крок — невеличка розминка. Піднімаємося та робимо стрибки протягом хвилини. І знову вимірюємо пульс протягом хвилини, але вже стоячи.

Далі знову сідаємо, заспокоюємося та розслаблюємся. Тоді знову виконуємо попередні маніпуляції з вимірювання пульсу.

Далі починаємо обчислювати. Тобто додаємо отримані три показники та від отриманої суми віднімаємо 200. Результат ділимо на 10. Отримане число звіряємо:

  • 1- 5 — свідчить про міцне та здорове серце.
  • 6-10 — Робота серця в нормі. Потрібно згадати про здоровий спосіб життя та правильне харчування.
  • 11-15 — тут серце «на межі». Потрібно обовязково змінити спосіб життя. Споживати більше риби, ягід та зеленого чаю. Включити до привичок фізичну активність й повноцінний сон.
  • Понад 15 — вам потрібно швидко бігти до сімейного лікаря.

 

 

Оцініть статтю
Дюшес
Перевірте своє серденько за 5 хвилин!