Племінники і собі взялися зізнаватися дядькові у безмежній любові. Усі, окрім одного, Миколи. Чоловікові було не до підлизування. Залишився сам з малою дитиною на руках. Жінка втекла з коханцем, залишивши після себе лише записку та кілька суконь у шафі

Дядька Льоню у родині не любили. Можливо через скверний характер або ж річ була в тому, що він не соромився казати правду в обличчя. Що думав те й казав, без зайвих прикрас та підлабузництва. Своєї сім’ї у дядька не було. Колись він таки одружився, але дружина втекла з іншим через три роки шлюбу.  Своїх дітей Господь не дав, а чужих виховувати не хотілося.

Єдина пристрасть, яку Леонід Васильович мав – це його робота. Він наважився ще замолоду відкрити свою справу, яка не приносила йому нічого, окрім мороки, головного болю та ще більших боргів. Власне через це вони з дружиною й найбільше сварилися. Дивовижно, але саме після розлучення справи дядька Льоні пішли вгору й бізнес нарешті почав приносити прибуток.

Зараз йому 68 років, проте Леонід Васильович має значно молодший вигляд. Він живе самотою в заміському будинку, без сусідів, надокучливої дружини та безсовісних дітей, які б тільки вимагали в нього гроші на свої забаганки. З родичами практично не спілкується, має він двох сестер та кілька племінників, імена яких навіть не пригадає. Можливо так би й жив самітником, якби не погіршення здоров’я

Лікарі сказали, що залишилося йому небагато та він і сам те відчував. Важко по дому пересуватися, другий поверх став для нього непідйомний. Якби сам жив, то може так би й сконав без свідків, а так хвилювався за свого єдиного вірного друга, пса Річара. З цього приводу й зібрав у себе рідню, щоб пригледітися та обрати того щасливчика, якому все залишить після  своєї смерті.

Як і очікувалося, сестри одна з поперед одної сипали компліментами та захоплювалися успіхами свого самотнього брата. Майстерність лизати одне причинне місце була у них на найвищому рівні. Племінники і собі взялися зізнаватися дядькові у безмежній любові. Усі, окрім одного, Миколи. Чоловікові було не до підлизування. Залишився сам з малою дитиною на руках. Жінка втекла з коханцем, залишивши після себе лише записку та кілька суконь у шафі. Він їх уже порізав та спалив.

Поки родичі робили обхід численними кімнатами розкішного будинку, Микола вийшов на ганок й закурив цигарку. Побачив в альтанці дядька, який ховався від набридливих родичів й вирішив підійти:

-Ви курите? – запитав, пропонуючи цигарку.

-Покинув, нещодавно. Тобі також не завадило подбати про своє здоров’я. Смалиш, як потяг! – дорікнув дядько Льоня племіннику.

-Я б з радістю, але з моїм життям тільки це й заспокоює. А ви самі як тут? Родичі кажуть, що вам самотньо, а я думаю, що ви найщасливіша людна у світі. 

-Частково ти маєш рацію, але я зібрав усіх сьогодні не заради люб’язності. Хотів найняти помічника, але платити багато не можу. Думав вони на родинних засадах погодяться, але де там! Ти бачив, що тітка Тамара поцупила моє столове срібло, а твій двоюрідний брат Тарас, уже спакував до машини мій радіоприймач та колонки. Марна справа вірити, що цим людям можна довірити власний дім…

-А що вам потрібно робити?

-Пса вигулювати, дім прибирати, дерева підрізати, газон косити…Звичайні речі.

-Я готовий вам допомагати задарма тричі на тиждень, якщо й ви погодитеся сидіти з Данилком. Я працюю, інколи доводиться затримуватися допізна, а няньку дозволити собі не можу. Сусідка уже жахається, коли мене бачить, незручно її прости про ще одну послугу. 

-Думаю з цим я можу зарадити.

Вони потиснули один одному руки. Так дядько Льоня знайшов гідного кандидата на свої пожитки й був спокійний за Річара, а Микола без зайвого остраху міг залишити сина на дідуся й працювати. Чоловік навіть не здогадувався, що через декілька місяців стане власником успішного бізнесу та цього маєтку.

Оцініть статтю
Дюшес
Племінники і собі взялися зізнаватися дядькові у безмежній любові. Усі, окрім одного, Миколи. Чоловікові було не до підлизування. Залишився сам з малою дитиною на руках. Жінка втекла з коханцем, залишивши після себе лише записку та кілька суконь у шафі