Поряд з пологовим росте густий кущ троянд. Звідти щось пискнуло. Віктор спочатку не звернув уваги, потім прислухався. Навкруги не видно нікого. Під кущем знову пищить.

Віктор нервово кружляв навколо пологового будинку. Сьогодні зранку Наташу доставили до пологового. Чоловік поривався зайти в середину, але медсестра прикрикнула на нього, щоб не заважав. Тому і нервувався, як там дружина. Адже перша дитина. Віктор наслухався різних жахів про наслідки народження. Не думав, що так переживатиме. Але поробити з собою нічого не може. Потрібно якось заспокоїтися.

Поряд з пологовим росте густий кущ троянд. Звідти щось пискнуло. Віктор спочатку не звернув уваги, потім прислухався. Була десята година вечора. Навкруги не видно нікого, один він ходить біля будинку. Під кущем знову пищить. Віктор натиснув дзвінок виклику до пологового. Звідти виглянула медсестра. Коли чоловік попросив ліхтарик, чи щось щоб присвітити, жінка накричала на нього. Турбує попусту. А в них породіллі. Але коли хотіла закрити двері, сама почула писк. Вона пішла, винесла ліхтарик, і вони вдвох пішли подивитися що там.

Під кущем лежала дитина, невміло замотана в пелюшку. Віктор оторопів, невже таке можливо? Медсестра взяла маля на руки й швидко забігла у двері будинку. Що там відбувалося, чоловік не знав. Додому йти не збирався. Вирішив діждатися, поки народить Наташа. Була вже північ, коли вийшла та медсестра у супроводі лікаря. Вони підійшли до Віктора. Привітали з народженням сина. Потім лікар, помовчавши сказав:
– Я не маю права так робити, але ви знайшли хлопчика. Мабуть, вдома народила і підкинула нам. Але хлопчик здоровий, чимсь схожий на вашого новонародженого. З вашою дружиною ми поговорили, вона згодна взяти його до себе. Але хоче знати вашу думку. А ми відмітимо, що народилася двійня. А так хлопчик зростатиме в дитячому будинку, шкода дитину.

Віктор мовчав, не знав, що відповісти. З другої сторони, він тримав дитя на руках, такий рідний показався хлопчик. Чоловік погодився. Про цю пригоду знали лікар, медсестра, і вони з дружиною. Не по закону, але життя хлопчика було щасливим. Діти дійсно між собою схожі. Все дитинство вони оберігали один одного. Батьки не ділили дітей. Для них обидва рідні. Навіть коли виросли, батьки не стали говорити правди. А навіщо? Його батьки вони. Травмувати дитину, чи вже дорослого чоловіка не стали.

Про цю подію розповіла Наташа, коли стала старенькою бабусею. На той час Іван, прийомний син покинув цей світ. Хвороба забрала його. Спочивав на тому світі та чоловік її Віктор. Тільки тоді вона вирішила розповісти правду своїм рідним. Михайло, рідний син ніяк не міг повірити в те. Адже вони душею відчували одне одного з братом. Можливо у мами щось із пам’яттю негаразд?

Оцініть статтю
Дюшес
Поряд з пологовим росте густий кущ троянд. Звідти щось пискнуло. Віктор спочатку не звернув уваги, потім прислухався. Навкруги не видно нікого. Під кущем знову пищить.