Рaбств0 в СРСР! Умови праці – нaйгіpше, що може бути!

Якщо ви вважаєте, що люди в СРСР мали свободу, то хочу розчарувати вас, адже це далеко не так.

Почнемо з праці. Точніше з її умов. Умови праці в часи СРСР були просто жахливими. Уявіть собі таку ситуацію: не можна було працювати довше 8 годин на добу, а якщо і брались понаднормові години, тоді виплачувалась аж ціла подвійна заробітна плата! Так ще й примусово!

Якщо ти був без форми каторжника, яку тобі так нагло дарували на виробництві, то могли заборонити працювати! Уявляєте? А ця спец.форма у всіх була одинакова.

Не давали ніякого вибору також і організації профспілок, адже заставляли спеціальні карточки, які не можливо було обміняти на гроші, але за які видавали молоко, іжу і т.д.

До цього всього додаймо і те, що всі хто потребує допомоги видавались квартири. А це вже, вибачте, верх наглості.

Премії. Їх платили за все. За хорошу роботу, за виробничі заслуги і т.п. Премії чесно посідають перше місце в номінації «Жахливе ставлення до робочих». Але, щоб не отримати винагороду навіть придумувались спеціальні способи! Наприклад: по-хуліганити, по-бешкетувати і в результаті потрапити в ізолятор на декілька діб. А ось від виплат за стаж, який ти отримав за час роботи на цій каторзі ну ніяк не втечеш. Що не роби – все одно примусово виплатять, хоч як ти пручатимешся!

До того ж, уявіть собі, в суботу та неділю каторжників виставляли за двері. Віддавали на поруку долі! Ну хіба не жах? І лише рідкісні установи проявляли своє милосердя та продовжували працювати, дозволяючи холопам, які мали привілеї, дякуючи цим установам чи підприємствам, працювати і у вихідні дні.

Кожного року проводився обов’язковий контроль за здоров’ям каторжників. Це робилось за для того, щоб переконатись в тому, що вони вдосталь над ними познущались.

Проте, якщо порівняти все що було сказано вище з путівками до санаторіїв та на море. Уявляєте, вони включали в себе повноцінний сніданок, обід та вечерю! Так ще й додайте до цього різні оздоровчі процедури! Це страшно собі уявити!

 

Народ, який вже взвивав вовком від знемоги та марив про спокійний тихий вечір не мав такого задоволення, адже різні заходи та танці в пізній час змушував людей по-троху втрачати здоровий глузд.

Держава ніяк  не могла спокійно сконцентруватись лише на одному старшому поколінні. Тому брались за дітей також. Так як у венах дітей текла кров каторжників та рабів, вони змушені були навчатись в школі, виконувати домашні завдання, відповідати, де за час їх перебування їм надавалось безкоштовне харчування.

Відпочинок літом для дітей Радянського союзу був за межами мрій. Їх відправляли в табори піонерів та не давали пізнати всі гріхи на звичайних вулицях. За ними завжди спостерігали вожаті, які безперестанку посміхались моторошними усмішками. Ще гіршими дні в таборах для дітей робили спорт і різні змагання, що вичавлювали з них останні краплі життєвих сил.

 

Для того, щоб діти мали можливість шанс побувати в спартанських умовах піонерських таборів, батьки платили 8 тисяч рублів. І навіть після такого жаху, малеча навіть не випивши пів скляночки молока мчала на подвір’я похвалитися перед своїми друзями, якими стражданнями поповнилось їхнє літо.

Надіюсь, що ви відчули, наскільки важко було людям за часів Радянського Союзу.

Оцініть статтю
Дюшес
Рaбств0 в СРСР! Умови праці – нaйгіpше, що може бути!