Спершу вона дійсно була дуже милою й піклувалася про мене, а коли я втратила пильність, то почала підсипати мені в їжу ліки, заборонені для вагітних. Мене все частіше болів живіт, я звернулася до лікаря, але він не помітив нічого загрозливого

-Мамо, до мене сьогодні біля школи якась навіжена бабця причепилася – стурбовано ділилася своїми переживаннями 12-річна Софія.

-Дочко, не зважай! У нашому місті багато безхатьків, які хочуть назбирати кілька копійок на буханку хліба чи чашку теплого чаю.

-Та ні, вона не хотіла від мене грошей – намагалася все пояснити дівчинка.

-А що ж тоді їй було потрібно? – мати почала хвилюватися, їй не подобалося, що до дочки хтось чіплявся.

-Ця бабця сказала, що вона моя рідна бабуся й хоче зі мною познайомитися.

У Ангеліни перехопило подих, вона навіть здогадатися не могла, що минуле колись знову постукає у двері. Що сказати зараз доньці, яка щиро вірила, що її бабуся уже на тому світі? Раптом не зрозуміє правди, не пробачить.

-Мамо, ти нічого не хочеш мені пояснити?

Виходу не було, потрібно розповісти все, як було. Софія уже не мала дитина й мусить її зрозуміти, інакше вона не матиме спокійного життя.

-Доню, те що я зараз тобі скажу, може здатися образливим. Єдине про що прошу – дослухай мою сповідь до кінця, а вже потім роби висновки.

Ми зустрілися з твоїм татом, коли він проходив переддипломну практику у нашій невеличкій лікарні. Я там працювала санітаркою. Мої батьки бідні, навчатися у мене змоги не було, тому що потрібно було піклуватися про хвору матір, тато покинув нас, коли довідався про її діагноз. Тож після школи я влаштувалася на роботу в лікарню.

Іван був хорошим лікарем. Він завжди ретельно перевіряв усі симптоми, історію хвороби, назначав обстеження й лише потім встановлював діагноз. Завідувач лікарні казав, що на цього хлопця чекає грандіозне майбутнє й ми розуміли, що так воно й буде.

Я сама звернулася до Вані з проханням оглянути мою маму. Він погодився, але не за винагороду, а за можливість запросити мене на побачення. На жаль, діагноз хворої підтвердився й лікування не допомогло. Моя мама повільно вмирала, а ми не могли з цим нічого зробити.

Ваня був поруч й підтримував мене, як тільки міг. Він не раз сам купував знеболювальні та приходив до нас, щоб поставити мамі крапельницю. Вона прожила ще кілька місяців, а перед смертю благословила нас на шлюб.

По закінченню практики Іван забрав із собою не лише рекомендації, а й мене. Тетяна Григорівна, мати Вані, одразу продемонструвала мені своє невдоволення. Вона не хотіла, щоб ми одружувалися й навіть погрожувала відмовитися від єдиного сина, якщо він її не послухається. Іван обрав кохання й припинив спілкування з матір’ю.

Ми жили на орендованій квартирі, я влаштувалася на роботу, Іванові обіцяли місце у міській клініці. Грошей часом бракувало, але це не мало значення, головне – ми разом й підтримуємо один одного. Я дізналася про свою вагітність, коли твій батько, Софійко, успішно пройшов випробувальний термін й отримав роботу. Бачила б ти його сльози щастя, коли я повідомила цю новину.

Ми вирішили, що це прекрасна нагода, щоб помиритися з Тетяною Григорівною, як-не-як, а вона наша єдина рідня. Свекруха удала, що щаслива, а насправді взяла за мету розлучити мене зі своїм сином. У нас за спинами вона почала розпускати плітки, нібито я нагуляла дитину зі своїм колегою. Вона прямо говорила про це Іванові,  добре, що він не вірив. Не витримавши усіх цих перешіптувань я пішла із роботи, а через пережитий стрес потрапила у лікарню на збереження.

Тетяні Григорівні й цього виявилося замало. Коли мене випустили, вона сама напросилася мені у няньки. Сказала Вані, що буде мені допомагати та доглядати поки він на роботі. Я ставилася до цієї жінки вороже, але не хотіла, що Ваня знову посварився з мамою через мене, а дарма.

Спершу вона дійсно була дуже милою й піклувалася про мене, а коли я втратила пильність, то почала підсипати мені в їжу ліки, заборонені для вагітних. Мене все частіше болів живіт, я звернулася до лікаря, але він не помітив нічого загрозливого. На початку сьомого місяця вагітності у мене почалися перейми. Дітей було двоє. Врятувати та виходити вдалося лише тебе. Твоя сестра Надія, померла не проживши й доби. Разом із нею для нас померла й та жінка, яка могла називатися твоєю бабусею.

Коли Ангеліна закінчила свою розповідь, Софія плакала. Вона підійшла до матері й міцно обійняла, нагадуючи, як сильно її любить. Більше бабусі вона ніколи не бачила, для неї та дійсно померла ще багато років тому.

Оцініть статтю
Дюшес
Спершу вона дійсно була дуже милою й піклувалася про мене, а коли я втратила пильність, то почала підсипати мені в їжу ліки, заборонені для вагітних. Мене все частіше болів живіт, я звернулася до лікаря, але він не помітив нічого загрозливого