Мені нaбpидла терпіти наxабcтвo родичів чоловіка, нехай тепер ображаються мені все одно.

Скоро настане Новий рік. Для нашої родини це особливе свято зі своїм таїнством та унікальними традиціями. Останні чотири роки однією з такий традицій стало святкування цього свята у нас вдома. Рідня чоловіка приїжджає у гості на декілька днів. На мене, як на господиню, покладається уся відповідальність приготування святкових страв та розміщення гостей на ніч. Крім того, неначе «Попелюшка», я зобов’язана після всіх прибрати та перемити гору посуду.

Цього року я вирішила змінити сімейну традицію та попередила гостей, щоб прибували в гості зі своїм. Звичайно я теж готуватиму їжу, але буде набагато легше, якщо мені допоможуть. Склавши меню, я розіслала список всім господиням й попросила визначитися, хто що готуватиме.

Про свій вчинок я розповіла найближчій подрузі Марині. Це викликало у дівчини скептичну посмішку. «Не хочу тебе засмучувати, але з цієї затії нічого не вийде» – сказала вона мені.

Настала довгоочікувана дата. Нікуди не поспішаючи, я почала готувати страви до столу. Чоловік теж допомагав: пилососив у квартирі.

Зі своїм списком я впоралася дуже швидко, перемила після себе посуд й пішла наводити красу. Зробила маску для обличчя, накрутила кучері й почала гладити сукню. Раптом зателефонувала сестра чоловіка дізнатися як ідуть приготування. Коли я повідомила, що по-своєму списку зробила все, а решту чекаю від них, вона захлинулася в мовчанні.

Я зачекала декілька хвилин, коли її обурення мине й вона заспокоїться, а потім запитала чи все в порядку. Світлана сказала, що вони не сприйняли всерйоз мою пропозицію й ніхто нічого не готував. Потім додала, щ у мене ще є час на приготування, а якщо ні – то свята не буде. І взагалі від всієї цієї ситуації у неї розболілася голова й вона не знає, чи зможе прийти.

Через декілька хвилин мені зателефонувала інша рідня чоловіка й практично повідомила те ж саме. Деякі взагалі заявили, що якщо приходити на гостину з такими умовами, то можна взагалі залишитися святкувати вдома. Передзвонили усі, окрім свекрухи, то ж ми надіялися, що хоч вони з свекром приїдуть. З’явилися вони у зазначений час, правда без страв. Привезли з собою торт, шампанське й фрукти на нарізку.

Коли ми запросили їх до столу, свекруха обурилася, чому так мало приготовано:

-Олів’є, канапки й запечене м’ясо – це все на таку велику компанію? Сподіваюся, це просто твій новорічний жарт. Де інші страви, давай я допоможу тобі накрити на стіл? – запропонувала спантеличена свекруха.

-Немає що накривати. Це все, що я на сьогодні приготувала. Решту страв мали принести ви та інші гості – спокійно пояснила я.

Батьки чоловіка не довго затрималися у нас в гостях. Через хвилин 20 вони поспішно зібралися й відправилися додому, їм різко стало зле.

Ми залишилися самі з чоловіком, вперше за останні декілька років. Чесно зізнатися це був найкращий Новий рік у моєму житті. Я не стояла цілий день біля плити, не хвилювалася чи всім всього не вистачає, не турбувалася, де кого розмістити та як усім догодити. Та ще й не довелося цілу годину прибирати зі столу й перемивати гору посуду.

1 січня ми прокинулися вже після обіду. Щасливі, виспані в чистій прибраній квартирі. Чоловік розділив мій захват й зрозумів, що всі ці роки ми не святкували, а лише догоджали його рідні. Більше такого не буде.

Оцініть статтю
Дюшес
Мені нaбpидла терпіти наxабcтвo родичів чоловіка, нехай тепер ображаються мені все одно.