Вона вивертала нижні полиці шафи, і казала  мені: «Збирай речі, я тебе в дитячий бyдинок відв _eдy, будеш там жити.

Правду люди кажуть, що все родом з дитинства… Ось моя колега Марина  заїкається. Коли має приїхати перевірка або виникають якісь домашні проблеми-заїкання вже тут як тут. А в повсякденному житті одразу й не скажеш, що вона має таку проблему.

В колективі я працюю відносно нещодавно, але з Мариною подружилася з першого робочого дня. Разом ходимо в обідню перерву в їдальню або по магазинах. Інколи після роботи йдемо в кафе на каву з тістечком.

Її чоловік часто їздить у відрядження, тому Марина часто залишається сама вдома. Ось минулої неділі  вона запросила мене на вареники.

Наліпила багато, а їсти нікому, мій Андрій приїде тільки через 3 дні. Приходь, посидимо, поспілкуємося, фільм якийсь подивимось.

Я прийшла, принесла смачний тортик і пляшку вина. Спочатку ми теревенили ні про що, по суті, а потім якось пустилися в спогади. Я розказувала про своє життя, а Маринка  про своє …

Ліна, а правда, що заїкання у дорослих не лікується?-неочікувано запитала Марина.

Все лікується, але кожен випадок індивідуальний. Комусь щастить позбутися цього дефекту навіть у зрілому віці, а іншим-ні. Тебе пес злякав? Це з дитинства?

Джерело: funart.pro

Так…Коли мені виповнилося 9 років, тато пішов із родини. Вдруге одружився, у нього народилися сини-близнята. А я стала бачитися з ним спочатку по вихідних, а потім раз у рік на день народження. Моя мама спочатку гідно трималася, а потім почала плакати гірко по ночах у подушку. Через деякий час вона почала зриватися на мені….

Своєму батьку ти не треба, в нього нова молода жінка, сини…А я працюю на двох роботах, щоб ти не була гіршою за інших. А життя моє проходить…Я своїми ж ногами  стоптала свою долю, коли вийшла заміж за твого невдячного батька.

Одного вечора, коли я забула виконати домашнє завдання з математики, мама дуже на мене розлютилася і стала кричати:

“Збирай свої речі-підеш жити у дитячий будинок! “Мені така ледацюга не треба! Я зі шкіри геть лізу, а ти нещасне домашнє завдання не виконуєш?

– Вона вивертала нижні полиці шафи, і казала  мені: «Збирай речі, я тебе в дитячий будинок відведу, будеш там жити. Мені така дочка не потрібна ». Розумієш?
– Бідолашна моя. Як мені тебе шкода…

-Я вже знала, що є такі будинки, де живуть діти, без батьків. І я дуже повільно діставала кожну свою річ – платтячка, блузки,  кофтинки, колготки, щоб довше побути вдома, розумієш? Мені ставало дуже страшно. А всередині були такі відчуття, що не передати, вони душили, але плакати я не могла. Мені дуже хотілося, щоб мама мене пожаліла. Потім вона мене пробачала ненадовго…

Ось з того часу я і стала заїкатися. Мама водила мене по логопедах. По лікарях…Але проблема так і не минула. У всьому звинувачувала батька, через те, що він нас покинув. І на основі такого стресу я почала заїкатися. А про себе вона навіть і не могла подумати.В школі через заїкання з мене насміхалися однокласники, важко згадувати ті часи.

А мамі…і в голову не приходило, що вона всьому виною. 

Вона мене  любила, і я її любила.  Просто так сталося…

Наступного дня я звернулася до  дорослого психолога, аби той провів консультацію з Мариною, і дав рекомендації, що їй робити далі. Сподіваюся, що цій світлій милій дівчині вдасться позбутися заїкання. Добре, що чоловіка вона має хорошого, який не дає їй приводів для хвилювання.

Оцініть статтю
Дюшес
Вона вивертала нижні полиці шафи, і казала  мені: «Збирай речі, я тебе в дитячий бyдинок відв _eдy, будеш там жити.