Тієї ночі тривога брала чоловіка. Чому? Не може відповісти. Але коли Рижик подав свій голос, а потім захрипів, Богдан виглянув у вікно і обімлів

Подвір’я у Богдана велике. Тому без собаки не обійтися. Рижик живе в нього дванадцять років. Гарний собака, все чує, нікого не пропустить. Коли Богдан приніс його додому, думав, що діти гратимуться. Про те, що з нього вийде гарний собака, який по подвір’ю не пропустить нікого, він не сподівався.

Але так і було. Рижик завжди на сторожі. Одного разу, коли Богдан купив новий автомобіль, гаража не було. Тому машина стояла посеред подвір’я. Три ночі все було добре. Увечері перед четвертою Рижик скавулів, не могли заспокоїти. Поводився він нервово, неначе хотів щось сказати. Бігав навкруги Богдана. Коли чоловік зібрався йти в будинок відпочивати, собака не пускав його. Хватав за штанину, тіг назад. Богдан подумав, що він хоче гратися. Тому потріпав його по шиї, та й пішов у будинок.

Тієї ночі тривога брала чоловіка. Чому? Не може відповісти. Але коли Рижик подав свій голос, а потім захрипів, Богдан виглянув у вікно. Троє чоловіків копошилися біля машини. Рижик лежав трохи в стороні, намагаючись підвести голову. Богдан думав не довго. Він зателефонував у поліцію, сказав що його грабують. А сам непомітно на другий вихід, вийшов із будинку. Коли повернув за кут, побачив що якийсь чоловік намагається відкрити двері в машині. Богдан з усієї сили почав гупати по каструлі, яка стояла поруч із ним, і кричати щосили. При цьому не показувався. Знав, що трьох громил йому не подужати.

Від несподіванки чоловіки підстрибнули на місті, оглянулися, але нікого не видно. Вони почали мотатися по подвір’ю в пошуках Богдана. Але почули звуки сирени й почали втікати хто куди. Двох чоловік спіймали, один утік. Богдан побіг до Рижика, який нерухомо лежав на місті. З боку в нього була велика рана. Поруч лежало м’ясо напхане пігулками. Кинули спочатку м’ясо, собака не став їсти, потім накинулися на нього. Богдан схватив собаку на руки й машиною швидко поїхав до ветлікаря. Добре, що лікар його друг. З допомогою Рижику встигли вчасно. Ножова рана. Ветлікар зашив її, зробив укол, і Богдан повіз собаку додому.

Лікування затяглося на місяць. Видужав Рижик, всі величали його героєм. Але поранення в подальшому дало про себе знати. Собака вже не був такий жвавий як раніше. Більше лежав, ніж бігав.  Якби не його засторога, машину б забрали. Ті підозрілі чоловіки одержали по заслугах. До речі, третього також спіймали. Богдан написав ще одну заяву про погане поводження з тваринами. Такого не можна залишати. Нехай відповідають за свої вчинки.

Оцініть статтю
Дюшес
Тієї ночі тривога брала чоловіка. Чому? Не може відповісти. Але коли Рижик подав свій голос, а потім захрипів, Богдан виглянув у вікно і обімлів