Токсичnість. Як її розпізнати?

https://moyezdorovya.com.ua

 

Мабуть, кожному на життєвому шляху траплялися токсичnі люди. Якщо ці особи є для вас цілком чужими – це добре. Водночас уявіть собі, що  токсичnа людина перебуває з вами постійно – це ваш чоловік або мама. Також таким може виявитися ваш колега на роботі. Що ж робити тоді?

Між іншим, більшість токсичних людей є хорошими маніпуляторами. Тому на перший погляд вони можуть видатися навіть доволі симпатичними. А потім уже може бути пізно.

Отож, як розпізнати токсичну людину на першій же зустрічі.

Звичайно, стовідсоткової гарантії, що ви одразу визначите таку людину, нема. Проте є деякі особливості, що відрізняють токсичних людей:

  • Вони люблять критикувати інших. Знаходити причини невдач у комусь з ближніх. Майте на увазі, що завтра під критику цієї людини можете втрапити ви. Хай така поведінка людини вас насторожить.
  • Вони постійно скиглять. Якщо людина при першій же зустрічі починає жалітися на життя, виражати власне невдоволення шукати причини неуспіху у владі, законах, державі, колезі, то перед вами токсична людина. Будьте обережні, оскільки токсичність негативно може позначитися на вашому здоров’ї. У настрої та в самопочутті ви точно це відчуєте.

Намагання зробити таких людей щасливішими нічого не змінить на краще. Ви тільки зіпсуєте власні нерви.

  • Вони люблять надмірно хизуватися. Будьте обережні, якщо під час співбесіди така людина розпочне вам розповідати різні історії з власного життя, у яких вони були героями. Ваша пильність у такому випадку не буде зайвою.
  • Вони люблять особливе ставлення. Так, ще при першій зустрічі такі люди можуть вимагати у вас певні пільги. Наприклад, безкоштовний квиток на вашу виставку чи аванс ще до початку роботи. Таких людей краще тримати на дистанції або одразу вказати їм на їхнє місце. По іншому вони вилізуть на голову.
  • Ви постійно перед ними виправдовуєтеся. Через таку рису токсичні люди у спілкуванні є нестерпними. Адже вони постійно вимагають від свого оточення пояснювати кожен крок і кожне розпорядження. Скажіть, навіщо вам це?
  • Вони вимагають догоджання. Так, ці люди живуть лишень власними інтересами. У них є мета, яку вони намагаються досягти будь-яким чином. Токсичні люди вміють підлаштовувати інших людей для досягнення власних цілей. Вони знають, з якої сторони зайти, щоб ледь не вся організація займалася вирішенням їхньої проблеми.

Перш ніж ви поспішите на допомогу, подумайте, як це може відігратися на вас.

  • Їхні зацікавлення найцінніші. Так, вони годинами можуть розповідати про власні успіхи, досягнення, хобі. Достатньо вам розпочати розповідь про себе, як вони розвернуться і підуть, бо їм ваше життя абсолютно нецікаве.
  • Вони негативно впливають на оточення. Прислухайтеся до себе. Якщо після спілкування з такою особою вам раптом стало погано або погіршилося самопочуття, то ви маєте справу з токсичною людиною.

Задайте собі питання, чи хотіли б ви з такою людиною відпочивати чи піти на каву. Ваша інтуїція вам дасть підказку. Якщо одразу виникло неприємне почуття, значить ви маєте справу з токсичною людиною.

Отож, перед тим, як пустити людину у своє життя, переконайтеся наскільки ця особа є позитивною.

 

 

Оцініть статтю
Дюшес
Токсичnість. Як її розпізнати?