У 2021 році економні українці платитимуть за електроенергію більше

Днями на засіданні Уряду фактично підвищили плату за електроенергію для українців, які економно споживали цю послугу. Річ у тім, що наразі споживачі, які, наприклад, за місяць «накрутили» 99 кіловатів електроенергії, мають заплатити по 90 копійок за 1 кіловат. Українці, які за місяць споживають 100 кіловатів і більше, мають і платити більше. При такому рівні споживання тариф зростає до 1,68 копійки за кіловат.

29 грудня Кабмін ухвалив рішення, яким зрівняв тарифи до 100 кіловатів і більше. Вже у лютому споживачі заплатять по єдиному тарифу. 1 кіловат електроенергії обійдеться в гривню 68 копійок. Немає значення, 95 чи 150 кіловатів за місяць ви використали. У 2021 році ціна буде єдиною.

Така схема діятиме до кінця березня 2021 року.

Варто зауважити: якщо хочете економити на електроенергії, встановіть двозонні лічильники. «Нічна» електроенергія на 50% дешевша, ніж денна. Вночі, наприклад, можна прати. Варто лише вистачити таймер на пральній машині.

У випадку, якщо навіть економія не допоможе, варто звернутися за субсидією. В Уряді зазначили, що родини, які отримують субсидію, не відчують підвищення тарифів. До речі, в Україні понад 3 мільйони сімей отримують незворотну допомогу від держави на оплату комуналки. Такі родини мають змогу оплачувати не весь об’єм послуг, а його частину. До того ж субсидія наразі – це живі гроші, які дають на руки.

Нагадаймо, в останнє тарифи на електроенергію переглядали у березні 2017 року.

 

Оцініть статтю
Дюшес
У 2021 році економні українці платитимуть за електроенергію більше