«У мене завжди був на готові мольберт. Море різних ескізів і пахло фарбами… Мій хлопець сприйняв це як безлад»

Свого часу я познайомилася з хлопцем. Ми стрічалися тривалий час у кав’ярні або в парку. Багато гуляли, спілкувалися, але не ходили один до одного в гості додому.

Одного разу я зважилася запросити Віктора до себе. На вулиці лив дощ і мені зовсім не хотілося виходити з дому. Я любила малювати. Таким чином заробляла собі на прожиття. Тому в мене рідко вдома був ідеальний порядок.

Завжди був на готові мольберт. Море різних ескізів. Пахло фарбами. І в повітрі витав творчий дух.

Віктор працював стоматологом. У нього все було по-іншому. Коли зайшов до мене, був здивований домашньою обстановкою, що зчитала з його погляду. Ніяк не міг сприйняти, що в квартирі може бути так все розкидано – це з його слів. Я йому пояснювала, що це робоча атмосфера. Коли все прибрано і пусто, то значить у мене депресія і я нічого в ці миті не можу творити. Він не міг цього зрозуміти.

Зауважила, що навіть присідає на диван, ретельно оглядаючи місце – боїться забруднитися фарбами.

Після гостювання в мене вдома, почав до мене ставитися з прохолодою. Наче я зробила щось не так. Я це дуже гостро відчула в наших стосунках. Зрозуміла, що Віктор не розуміє,  що таке творчий безлад.

Мені було прикро, що ми такі різні. Через те ми змушені були розстатися. Бо моє захоплення малюванням було моїм життям. Я не могла відмовитися від нього заради Віктора.

А він не міг збагнути, що у творчих людей не може бути ідеальний порядок. Вважаю, що взагалі нема такого поняття, як ідеальна чистота і порядок. Адже завжди щось можна удосконалити. Навіть в одній шафі дуже рідко кому вдається навести ідеальний порядок.

Адже, якщо щось робити, то не можна все тримати в ідеальному порядку? У природі все творено так, що не можна досягнути ідеального порядку ні в будинку, ні в робочому кабінеті, ні в своїй голові.

Що ж тоді робити? А нічого! Треба просто з цим змиритися.

Це, звісно, не означає, що потрібно пустити все на самоплив. Ні, треба просто поставитися до цього з великим розумінням. Але й не варто засуджувати тих людей, які живуть в безладді. Такі люди не завжди ліниві. Вони зазвичай дуже творчі і талановиті.

У безладді і хаосі в голову творчої людини дуже часто приходять просто геніальні ідеї. Саме в таких умовах жили і робили свої геніальні відкриття багато відомих людей. Це Ейнштейн, Джон Роулінг.

Творчі люди просто не зациклюються на різних дрібницях. Їм ніколи гаяти час на прибирання.

Як ви ставитеся до чистоти і безладу? Чи правильно я зробила, що вибрала між Віктором і творчістю, останнє?

Оцініть статтю
Дюшес
«У мене завжди був на готові мольберт. Море різних ескізів і пахло фарбами… Мій хлопець сприйняв це як безлад»