Коли Марія підійшла, запропонувала йому написати розписку, тільки тоді позичить йому гроші. -Пожаліла грошей?-чоловік дивився на дівчину сердито.

Марія, якась особлива жінка в їхньому будинку. Живе вона там давно, але про неї мало хто знає, що вона собою представляє. Молода жінка, років тридцять їй. Де працює, ніхто не знає. Приходить додому, поздоровається, коли під під’їздом сидять на лавочці. А щоб зупинитися, поговорити, то ні. Тому як не цікаво бабусям, а так нічого про неї й не дізналися. Ходить на роботу, чоловіків до себе не водить, ото і все, що вияснили.

По сусідству з нею на одному майданчику, проживає Андрій. Чоловіку вже за тридцять п’ять. Не одружений. Дівчат водить, але вони в нього довго не затримуються. Вже скільки їх переходило до Андрія, не полічити. Бабусі все помічають. Дивно тільки, що інколи чоловік приїжджає до під’їзду на таксі з якоюсь розмальованою дівицею, великі пакети, з яких виглядає спиртне і делікатеси. А інколи йде пішки, дрібні гроші рахує на долоні. Що в нього за заробітки, навіть не придумаєш.

І спитати в нього не виходить. Не затримується Андрій біля бабусь, проходить мимо. Але останнього разу щось давно вже рахує дрібні гроші. Одного разу навіть у бабусі Ганни просив позичити. Та де старенька візьме гроші, щоб позичати. Самій пенсії не вистачає. Добре що діти не забувають, допомагають. А так, як виживати, незрозуміло. Коли бабуся Ганна не позичила Андрію гроші, він зайшов з іншої сторони.

Якось підсів до них на лавочку. Спочатку жалівся, що хворіє. Хвороба затяглася, потрібні гроші, але де взяти таку велику суму сам не знає. А хворіє все більше. Бабусі слухали, вірили, а коли поглянуть на нього. Здоровий чоловік, щоки аж рожеві. Чим хворіє? Щось тут не так. Почали цікавитися його життям, слідкувати куди він ходить. Для бабусь знайшлася цікава пригода, яка ненадовго заполонила їх. Наразі тільки й розмов про Андрія, хто що дізнався.

Та дізналися зовсім мало. Де працює, не знають. Одне тільки вислідили, що ходить у ресторан. Можливо працює там, але не схоже.
А в той час Андрій вичікує сусідку по майданчику. Йому конче потрібно з нею познайомитися. Довго чекав, але діждався. Почав розмову з того, що можливо їй потрібно щось допомогти, прибити чи прикрутити. Він може це зробити. Марія здивовано дивилася на чоловіка. Завжди проходив мимо, а тут така турбота. Дівчина сказала, що їй нічого не потрібно допомагати. Хотіла вже піти, але Андрій знову зупинив її.

Він почав плакати, говорити, що хворий, і йому потрібна велика сума грошей. Марія говорила, що таких грошей немає. Але якщо на лікування, то вона допоможе, тільки завтра. Тому що буде зарплата завтра. Чоловік радісно закивав головою.

Марія наступного дня порадилася із подругою, як їй бути. Адже про Андрія вона нічого не знає. Віддасть усю зарплату. А якщо він обманює, тоді що робити, адже грошей не повернеш. Подруга порекомендувала взяти з нього розписку, а ще краще вона прийде до Марії й подивиться на того чоловіка. Увечері Андрій чекав дівчину. Коли Марія підійшла, запропонувала йому написати розписку, тільки тоді позичить йому гроші.
-Пожаліла грошей? – чоловік дивився на дівчину сердито.

Але коли оглянувся і побачив її подругу, швидко сховався у своїй квартирі. Виявляється він гравець. Сильно програвся. Наразі з нього вимагають гроші, от він і придумує, як розжалобить людей. Про це розповіла подруга. Вона Андрія добре знає. Вчасно прийшла, а то б залишилася Марія без грошей.

Оцініть статтю
Дюшес
Коли Марія підійшла, запропонувала йому написати розписку, тільки тоді позичить йому гроші. -Пожаліла грошей?-чоловік дивився на дівчину сердито.