Варя провела їх до кімнати діда Михайла. Зайшла перша, сказала дідусю, що бажання збуваються і відступила в сторону. На порозі стояли його доньки.

Варя працювала мед сестрою в будинку для літніх людей. Так сталося, що коли після закінчення училища запропонували тут роботу, вирішила піти, і водночас шукатиме собі роботу в іншому місці. Але так і залишилася. Небайдужа до чужої долі, вона намагалася полегшити їхнє життя в цьому будинку. Вона завжди ввічлива, допомагає чим може. Вислухає про нелегку долю кожного з них. Адже з легкими долями в той будинок не попадають.

Дід Михайло живе в будинку вже доволі давно. Коли Варя прийшла на роботу, він уже там був. Дід Михайло завжди чекав молоденьку медсестру. В нього для неї є гостинчик. Цукерки, чи печиво чекає Варю. Дідуся не провідує ніхто. Колись у нього була родина. Дружина і дві донечки. Добре жили. Але на його біду зустрілася інша жінка. Розум звела. Вирішив піти від дружини. Вона плакала, просила, щоб залишився. Донечкам тато потрібен. Але не слухав її.

Коли пішов, дружина продала квартиру і виїхала в невідомому напрямку. Від тих пір не знає нічого про їх. Донечки давно виросли, але без його. А з Мариною жили погано. Дітей вона не хотіла. Коли постарів, вигнала з дому. Вірніше привезла сюди, в будинок для літніх людей. Дід Михайло і не знає, скільки років він тут. Багато. Донечок не намагався шукати. Соромно йому, що поступив тоді з ними так. Не простять його.

Сьогодні в діда Михайла день народження. Варя купила торт, коли йшла на зміну. Зранку зайшла до дідуся поздоровила з Днем народження. Піднесла торт зі свічками. Просила загадати бажання і задути свічки. Дід Михайло так і зробив. Потім сказав, що не збудиться його бажання, нереальне загадав. Варя пішла працювати, обіцяла ще заглянути до його. Дідусь сидів і дивився у вікно. Сьогодні в нього справжнє свято з тортиком.

Біля дверей стояли дві жінки. Вони невпевнено топталися на одному місці. У Варі запитали, де можна знайти Михайла Степановича. Дівчина провела їх до кімнати діда Михайла. Зайшла перша, сказала дідусю, що бажання збуваються і відступила в сторону. На порозі стояли його доньки. Сльози радості були на обличчі жінок і Михайла.

Оцініть статтю
Дюшес
Варя провела їх до кімнати діда Михайла. Зайшла перша, сказала дідусю, що бажання збуваються і відступила в сторону. На порозі стояли його доньки.