Виявляється дядя Вася знайшов кожному з нас наречену. Говорить, що краще за всіх знає, які дівчата нам підходять, адже життя прожив.

Коли Віктору виповнилося вісім років, помер тато. У мами на руках залишилося четверо дітей. Віктор пам’ятає, як гірко плакала мама, обіймаючи їх. Жити стало набагато тяжче. Коли раніше їжі було достатньо, то наразі недоїдають. Мама днями на роботі. Віктор, як старший, опікувався меншими братиками. Сам маленький, хочеться погратися з дітьми, але йому не дозволяли. Спостерігав за дітьми віддалік.

Одного разу через три роки, мама привела додому дядю Васю. Діти насторожено спостерігали за новим чоловіком. Вони тихенько сиділи в куточку. Дядя Вася по доброму дивився на дітей. Тому потихеньку Віктор і братики почали виходити зі своєї схованки. Поступово діти звикли до нового тата. Молодші брати так і називали його татом. Чоловік він добрий. Скільки пам’ятає його Віктор, дядя Вася жодного разу не підвищив на них голос.

Роки йдуть. Виросли діти. Нещодавно з життя пішла мама. Тяжка робота забрала в них її. Віктор навчався в інституті, коли дядя Вася телефонував, щоб в найближчі вихідні приїхав додому. Але навіщо, не повідомив. Тому хлопець з’явився вдома, як тільки випала можливість. Вітчим стояв нахмурений. Поки що не говорив ні слова, але хлопець відчував, щось трапилося. Брати сиділи за столом мовчки.

Дядя Вася розмову почав здалеку. Він говорив, що всі виросли, тому потрібно влаштовувати своє життя кожному окремо. Довго слухали діти настанови вітчима. Нарешті він сказав те, що хотів. Виявляється дядя Вася знайшов кожному з нас наречену. Він розуміє, що звучить не дуже. Але життя прожив, тому хоче, щоб діти не наробили собі лиха. І говорив, кому з нас придивитися до тієї чи іншої дівчини. Віктор навіть образився. Заради такої дурниці він їхав здалека.

Але до поради прислухався. Валентина йому сподобалася. Як дядя Вася міг знати його смаки? Незрозуміло. Кохання в них взаємне, тому через деякий час святкували весілля. Менші брати, спостерігаючи за Віктором також придивилися до дівчат, яких рекомендував тато. Лише Максим не став того робити. Він обурювався, чому дядя Вася вказує йому що робити. Одружився з дівчиною, яку тато не признавав, як дружину для Максима.

Минули роки. Дядя Вася вже спочиває в могилі поруч із мамою. У Віктора і двох його братів чудові родини. Лише Максим до сих пір мається. Після одруження з Оленою, у них народилися дві дівчинки. Але не довго прожили. Олена заявила, що не нагулялася. Тому лишила дітей на чоловіка і зникла в невідомому напрямку. Ми всі вражені. Як дядя Вася міг знати, кому і з ким буде добре. Вони згадують його як  батька, який виростив їх. Навіть коли померла мама, не залишив.

Оцініть статтю
Дюшес
Виявляється дядя Вася знайшов кожному з нас наречену. Говорить, що краще за всіх знає, які дівчата нам підходять, адже життя прожив.