Як би Ви знали, як сам0тнь0 вечорами мені буває, але сам вuнен

В осінньому парку сидів літній чоловік. Повз проходили закохані пари, щасливі батьки, веселилися діти.  Навколо вирувало життя. Федір Іванович любив тут проводити час. У цьому затишному парку він почувався не таким самотнім, бо навколо ходили люди. Він спостерігав за ними, і відволікався.

Повз нього проходила мама з маленьким хлопчиком, років 5.  Малий  чомусь рюмсав, а мама з усіх сил намагалася потягнути його додому.  Мабуть, хлопчик  був втомлений, тому і вередував. Або йому мама щось не дозволила.

Щоб хоч якось заспокоїти сина, мама дозволила йому поскакати на батуті.  Пішла на поступки. Сама ж сіла на лавці біля Федора Івановича. Літній чоловік пильно дивився на хлопчика. Такий милий хлопчисько…На мого Андрія в дитинстві дуже схожий. Ех…Повернути б час назад. 20 років минуло як один день. Як він там живе…

Федір Іванович так розчулився, що вирішив пригостити хлопчика солодкою ватою. Мама спочатку зніяковіла, а потім погодилася.  Дмитрик дуже зрадів.

Джерело: peskiadmin.ru

– Ну ось так набагато краще, – посміхнувся старий. – Не плач більше і будь слухняним.

Мама взяла дитину за руку, подякувала дідусю і вони спокійно пішли далі.

Старий ще довго дивився їм услід і думав про щось своє. Він згадував, як колись у нього була родина. Вони з дружиною були музикантами.Їй запропонували роботу закордоном. Софія погодилася, хотіла щоб її чоловік з сином поїхав з нею. Федір Іванович не захотів покидати Батьківщину, хорошу роботу у філармонії, старих батьків.

Дружина забрала сина і поїхала сама. Подала на розлучення. Він відчував себе дуже самотнім. Син його вже зовсім дорослий і соромиться свого батька, а з його матір’ю вони давно розлучилися і не спілкуються.

Як би Ви знали, як сам0тнь0 вечорами мені буває, але сам вuнен.

У Федора Івановича заболіло серце. Він попрямував додому.

Підходячи до свого будинку, старий  музикант побачив  біля під’їзду молодого чоловіка з валізою. Федір Іванович  одразу впізнав у ньому свого дорослого сина. Старий завмер на місці і не зміг вимовити ні слова. Помітивши старого, молодий чоловік  теж спочатку мовчав, проте першим зважився порушити тишу:

– Добрий день, батьку! Ти мене впізнав? Пробач мене, що так довго їхав до тебе…

– Ну що ти, синку, це ти мене пробач, – і голос старого затремтів, а на очі викотилися сльози.

Запанувала тиша. Чоловіки обнялися вперше за останні десятиліття. Раптом у сина задзвонив телефон:

– Все добре, так, зустрілися вже. А ви скоро?

До чоловіків швидким кроком наближалися жінка з хлопчиком. Дмитрик вже був веселий, і щось радісно розповідав мамі.

– Знайомся, тату. Це моя дружина Аня та син Дмитрик.

-Дмитрику, це твій дідусь.

Старий  музикант  не стримував сліз, коли помітив, що той маленький хлопчик  з парку, який так голосно плакав і є його онук.

 

А ми вже знайомі,-прощебетав Дмитрик. Цей дідусь мене пригостив у парку солодкою ватою.

Увечері вся щаслива сім’я зібралася за святковим столом у дідуся в квартирі. Було шумно, весело і дуже по-сімейному. Дідусь весь вечір грався з Дмитриком, і не міг з ним набутися. Йому просто не вірилося.

– Давайте я віднесу його на ліжко, – прошепотіла  невістка.

– Можна я сам? – несміливо запитав старий.

Він відніс хлопчика  в сусідню кімнату, поклав його  на своє величезне ліжко.  Федір Іванович досі не міг повірити своєму щастю. Повна квартира гостей. А ще вчора він був самотнім дідусем.

– Прости мене ще раз, – почулося у старого за спиною. – Я тільки після народження  Дмитра  зрозумів, яким дурнем був усе своє життя. Тільки тепер я поставив себе на твоє місце і зрозумів, як неприємно і образливо було тобі. Що я не хотів спілкуватися з тобою усі ці роки.

У старого знову потекли сльози.

– Як мати? – несміливо запитав він.

– Вона померла два роки тому. А я після її похорону ще більше зрозумів, що у мене тепер залишився тільки ти і життя не вічне. Ось ми і вирішили ближче до тебе переїхати.Мені тут в столиці роботу у філій нашої компанії запропонували.  Квартиру нашу ми продали. Поки не знайдемо нової, будемо знімати.

– Навіщо знімати, синку? – старий не дав синові договорити. – Живіть у мене. Бачиш, кімнат досить, тісно не буде.

Син посміхнувся. Дідусеві раптом стало дуже радісно і тепло на душі. Він сидів, дивився на онука і думав, що завтра вони з Дмитриком підуть купувати велосипед та вудочки. Треба навчити онука ловити рибу! Ніби друга молодість почалася. Діти дають нам  енергію та сили жити далі!

Оцініть статтю
Дюшес
Як би Ви знали, як сам0тнь0 вечорами мені буває, але сам вuнен