Як я допомагала жінці з шістьма діточками

https://pikabu.ru/story/samaya

У нашому будинку живе жінка – мати шістьох дітей. Сім’я мал0забе3печена. Діти ходять впрог0лодь. Жінка щодня випрошує в сусідів, якщо не харчі, то копійку на них. Бо гол0д все-таки не тітка.

Як вийти з тої ситуації – не відомо. Діти ще зовсім дрібні, щоб залишити їх наодинці й іти працювати.

Люди по можливості діляться з ними харчами. Хто купить печеня, хто хліб, а хтось гроші дасть. Одягом по суті забезпечує сім’ю весь будинок – зносять до них в квартиру речі, з яких виросли їхні діти.

Мені, звичайно, шкода діток, тому, якщо можу, завжди намагаюся допомогти. Але ж у мене також нема зайвих грошей. Останнім часом перестала допомагати після невеличкої сцени з матір’ю цих діток.

Повертаючись додому, купила дві пачки макаронів – одну для себе, іншу – для голодних дітей. У під’їзді зустрілася з матір’ю діток – Настею і простягнула їй пачку з макаронами, а вона обурилася:

-Навіщо мені макарони? Дай гроші! Твої діти всі одягнені з-під голочки одразу. Гроші маєш.

-Я більше нічого тобі не купуватиму! Йди від мене. Це твої проблеми.

-У тебе є чоловік, а в мене нема! Ти дітей моїх обділяєш!

 З того часу я перестала їй допомагати. Опісля зустріла сусідку Насті. Розпитала її більше про дітей, їх маму.

З’ясувала, що свого часу ця жінка була дуже симпатична.  Вона мала чоловіка. З ним народила двійко дітей. Чоловік її любив, ледь не на руках носив. Але за нею внадився її колега по роботі, від якого вона завагітніла. Коли чоловік дізнався – кинув. І Настя пішла по руках. По суті кожного року в неї з’являлися нові мужчини. Дитину зробить і кидає. А вона не зупиняється, наче не розуміє, що так не можна.

Настя на дітей отримує допомогу. На харчування для дітей мало б вистачати. Але вона звикла просити. Це вже такий стиль життя.

Свого часу я їй пропонувала влаштуватися прибиральницею  – в банку була вакансія. Робота з 6-ї до 9-ї години ранку і зарплата непогана. А вона відповіла, що прибиральницею працювати не буде. Люди й так їй дадуть на їду гроші. Навіть ти отримуєш пенсію, то могла б нам трохи допомагати.

Так ми відсторонилися від сім’ї Насті. Хай думає сама, як заробити і хай більше не нагліє.

Скоро ми з нею розсталися. Усе таки знайшовся добрий чоловік, який пожалів дітей і подарував їм хороший дачний будинок з ділянкою. Вони переїхали жити туди. Можливо, на ділянці Настя навчилася садити городину, щоб хоч щось було своє. Адже сусідів там близько так нема, щоб щодня випрошувати на хліб.

Оцініть статтю
Дюшес
Як я допомагала жінці з шістьма діточками