Як я з мамою за хату воюю

https://zak.depo.ua

 

На десятому році подружнього життя я розлучилася з чоловіком. На руках у мене залишилася 8-річна донечка. Чоловік не працював офіційно і аліментів не сплачував, грошей на дитину також не переказував. Для мене це було в перші місяці ледь не катастрофою – на силу зводила кінці з кінцями. А  потім  визріла ідея…

Моя бабуся по маминій лінії жила в Карпатах. Від часу її смерті минуло вже 5 років. Хатинка серед гірських полонин залишилася пустувати. Моя мама не хотіла нею займатися, хоч за документами вона належала їй.

У мами було своє життя. Вона нещодавно вдруге вийшла заміж за мужчину, що був на 7 років молодший за неї. Мама по суті переживала медовий місяць, так я трохи кепкувала над нею. Вона не ображалася, бо насправді була закохана у цього чоловіка. Тому й жила лиш власним клопотами. Бабусина хата потопала в бур’янах і зовсім не цікавила маму.

За її згодою я зробила у хаті ремонт. Оновила дах, огорожу. Потім поміняла дещо всередині. Спочатку це була моя зона відпочинку. Таке собі раювання посеред буйної зелені і високих гір. Тут моя зболена душа знайшла спокій. І донечці Олі було добре – бігала всенький день серед різнотрав’я,  виловлювала метеликів, любувалася співом тутешніх пташок.

А потім визріла ідея, і я почала здавати хатинку туристам. Так заробляла додаткову копійчину собі на прожиття. Правда, часом було важко самій усе тягнути на собі, але діватись нікуди – думала про освіту дочки, про репетиторів. Із мінімальною зарплатою я точно не витягну. І це додавало мені сили.

Так минув рік. А наступної весни раптом мама заявила, що це її хата, щоб я повернула ключі, бо вона також хоче здавати її туристам.

-Як, мамо? Хто ж мені компенсує затрати, що пішли на ремонт?

Вона сказала, що поступово все поверне. Мене, звичайно, вкрай засмутила така позиція мами. Адже до того її абсолютно не цікавила ця хатинка, а коли я зробила в ній порядок, раптом зголосилася. Може, це її молодий чоловік намовив, думала я. А може, оговталася від почуттів і в неї появилися нові плани?

Але це несправедливо щодо мене. Мама наполегливо вимагала повернути ключі від хати. Я зволікала, але всередині наростала злість. Поговорила на цю тему з сестрою. Вона на моїй стороні. Ось вже закінчується зима і скоро знову настане сезон для відпочинку. Конфлікт між мною і мамою загострюється.

Як бути далі, не знаю. Адже мамі й так непогано живеться, а я без додаткового доходу точно не витягну. У суд подавати на неї також не буду, адже це мама.

 Може, ви порадите, як мені вийти з цієї ситуації?

 

Оцініть статтю
Дюшес
Як я з мамою за хату воюю