Які переваги  мають «хрущовки», якщо їх порівнювати з новобудовами

https://life.pravda.com.ua

«Хрущовками» називаються ті п’ятиповерхові будинки, які можна побачити в провінційних містах або в деяких районах сучасних мегаполісів. Вони зводилися в 1958-1980 роки, але досі  добре служать своїм жителям. Розповімо, чим стара «хрущовка» краща сучасних багатоповерхових будинків, якими забудовуються сьогодні міста.

«Хрущовки» порівняно не такі й малі

Дехто скаржиться на те, що в «хрущовках» недостатньо простору. Варто зауважити, що останнім часом тенденція до малогабаритного житла зростає, тому квартирустудію вам буде знайти в рази простіше, ніж просторі апартаменти хоча б з двома кімнатами. Старі «хрущовські» квартири, в свою чергу, виграють в просторі на тлі сучасних маленьких і вузьких кімнат.

Звукоізоляція

У цей період існували стандарти, які не дозволяли робити роботу неякісно. Щоб побудувати будинок, зробити ремонт, який тобі забажається, доводилося пройти цілу низку обов’язкових перевірок. Зараз багато хто робить ремонт, не звертаючи уваги на стандарти, через що страждають інші люди. Більшість сучасних ремонтів, які не пройшли перевірок, створюють в сучасних будинках умови, в яких ви можете чути, як сміється ваша сусідка.

 Планування

Конструкція стін в «хрущовках» набагато простіша. Це стосується як міжкімнатних, так і несучих стін. Саме тому жителям таких будинків відкриваються широкі можливості для перепланування простору. Стіни, які не є несучими, можна зносити, залучаючи тільки фахівців з БТІ для оцінки ситуації. Можна об’єднати між собою дві сусідні квартири або зробити дворівневі. Якщо ви захочете перепланувати простір в новобудові, вам доведеться зіткнутися з дорогими експертизами. Крім того, не можна буде обійтися без додаткового укріплення стін.

Кількість поверхів

Зараз перестали будувати будинки нижче 10 поверхів. У зручності п’ятиповерхові будинки виграють, оскільки позбавлені вічної проблеми з ліфтами. Застряг, не працює, довго чекати – всі ці проблеми, які мучать жителів новобудов, не знайомі людям в «хрущовках».

Термін експлуатації

Термін «життя» цегляних «хрущовок» сягає 100 років. Якщо в будинку провести капітальний ремонт, то він простоїть ще довше.

Новобудови швидше приходять в непридатність. Більшість з них через 10-12 років експлуатації починають поступово виглядати навіть гірше, ніж старі цегляні будинки. У них набагато швидше починають з’являтися тріщини.

Інфраструктура

Загалом будинки раніше будували мікрорайонами. Кожен район мав власну школу, садочок, дитячий майданчик. Також так розраховували кількість поліклінік. Новобудови постають без належної інфраструктури, що ускладнює їхнім мешканцям влаштування в дошкільний чи шкільний заклад, оскільки цих установ не вистачає.

Сучасні будинки в цьому питанні сильно програють. Усе, що будують поряд з будинком – це паркування, дитячий майданчик і кілька супермаркетів.

До речі, старі будинки добре піддаються реставрації. Їх можна змінити до невпізнання. Отож, у Східній Європі, наприклад, активно перетворюють такі будиночки в ошатні і комфортні для проживання.

У п’ятиповерхівках усі мешканці знають один одного в лице, оскільки зустрічаються на сходовій клітці, що сприяє вирішенню певних питань у будинку. Наприклад, здійснення ремонтних робіт, облаштування подвір’я, прибирання сходових кліток  тощо.  У багатоповерхових будинках більшість мешканців незнайомі між собою.

Оцініть статтю
Дюшес
Які переваги  мають «хрущовки», якщо їх порівнювати з новобудовами