Коли повернувся на мене чекала несподіванка. Мої речі були переставлені, а родина удавала, ніби нічого не сталося.

Як зараз пам’ятаю ще в школі на уроці Галина Йосипівна розповіла нам історію про невихованого хлопчика, який не поступався місцем в автобусі стареньким бабусям. Тоді вчителька так сумлінно розповіла, чому це нечемно, що в моїй дитячій голівці закарбувався цей урок на все життя – треба поступатися місцем тим, хто цього більше потребує. Тепер, бувши дорослим чоловіком, я завжди поступаюся місцем. Так трапилося й цього разу.

Моя мама уже старенька. Ось зовсім недавно сильно занедужала. Переїздити до мене відмовляється, хоче бути у власній хаті. Як-то кажуть: «Вдома стіни лікують». Я хвилююся за неї, тож декілька разів на тиждень їжджу її провідувати. Найзручніше мені подорожувати потягом. Я заздалегідь планую, коли навідаюся до мами, тому квиток замовляю наперед з місцем знизу.

Цієї суботи я відправився до мами в гості. У своєму купе спокійно зайняв нижнє місце, порозкладав речі та почав читати книгу. На наступній зупинці до мене наглянули гості – молода сім’я з дитиною. Їх батько попросив мене уступити місце для дружини та донечки, тому що нагорі їм буде незручно. Без роздумів я одразу погодився.

Єдина умова, яку поставив, мої речі залишаться під нижньою полицею. Усі погодилися та дійшли до взаємної вигоди. Після цього я вийшов прогулятися, розім’яти ноги, коли повернувся на мене чекала несподіванка. Мої речі були переставлені, а родина удавала, ніби нічого не сталося.

Розлючений та злий, я покликав провідника. Моє місце звільнили, речі переставили назад. До місця свого призначення ми їхали мовчки, ніхто й слова не промовив. Через декілька зупинок вони вийшли, а на їхнє місце зайшли подружня пара похилого віку з онуком. Знову та ж історія – мене попросили утупити нижнє місце для бабусі. Я погодився з тією самою умовою. Через декілька хвилин вийшов по природній потребі, а коли повернувся пережив дежавю. Речі переставлені, угода скасована, провідник веселий просить звільнити моє місце.

Зараз я знову згадую першу вчительку та її життєві настанови. Шкода, що я не можу знову її побачити та запитати, а що робити, якщо місце просять уступити нечеми?

Оцініть статтю
Дюшес
Коли повернувся на мене чекала несподіванка. Мої речі були переставлені, а родина удавала, ніби нічого не сталося.