«Чому ти платиш такі низькі зарплати своїм працівникам?» – запитав якось я у знайомого бізнесмена і його відповідь змусила мене все переосмислити!

Я не бачу сенсу говорити про те, чому наші звичайні державні працівники мають такі низькі зарплати, а ось чому висококваліфікованим працівникам багатьох відомих та прибуткових фірм платять копійки для мене довгий час залишалось загадкою.

Перш за все скажу, що все життя був переконаний, що якщо платити фахівцю більше грошей, то й триматися за місце він буде більше та старатися. Звичайно, будуть і винятки, але про лінивих людей ми поговоримо іншим разом.

Так сталось, що завдяки своїй роботі я знаю багатьох власників магазинів, фірм та бізнесменів у продуктовій сфері й скажу, що бути у ній та розвиватися не так легко, як здається, бо панує висока конкуренція й постійно росте оплата оренди за приміщення. Я цілком розумів, чому у більшості продавців так малі зарплати й чому багато магазинів закриваються, проживши один рік.

Але серед всіх однотипних власників є один, що керує цілою мережею різних магазинів по області. Ми довгий час з ним співпрацюємо і я знаю все про його доходи та зарплати його працівників, що завжди мене дивували.

vlad.aif.ru

Оскільки наше спілкування й співробітництво побудоване на довірі я наважився у нього запитати, чому ж у його менеджерів, що відповідають за його репутацію та магазини, такі крихітні зарплати.

– А хіба це має значення? Вони й з такою і вдвічі більшою платнею будуть працювати однаково! – відповів він.

Я не можу сказати нічого поганого про цього бізнесмена. Він розумний, добрий і навіть чуйний! Проте у його відповіді на моє запитання панував капіталізм. Йому було абсолютно все одно на менеджерів, як людей. Він переконаний, якщо вони підуть, то він з легкістю знайде на їх місце ще десяток охочих, які також будуть працювати за цю низьку зарплату.

«Замінити можна кожного» – ось його девіз й тут не має ні одного місця для якоїсь соціальної орієнтації компанії, бо для керівника на першому місці завжди буде прибуток.

 

Оцініть статтю
Дюшес
«Чому ти платиш такі низькі зарплати своїм працівникам?» – запитав якось я у знайомого бізнесмена і його відповідь змусила мене все переосмислити!