«Тібетська» настоянка моєї бабусі

https://www.youtube.c

 

Моя бабуся була травницею. Вона знала все про кожну травинку, листочок, корінчик. Також уміла готувати з трав ліки. Сама з ранньої весни визбирувала різні трави, викопувала коріння, обривала цвіт  і це все сушила на горищі.

Наша комора перетворилася по суті на трав’яну аптеку. Чого там тільки не було! Усі стіни були завішані різними травами, а полички заставлені баночками з різними настоями. А пахощі в її «лабораторії» просто забивали дух. Я любила вдихати аромат цих трав із заплющеними очима, і мені здавалося, що я перебуваю десь серед квітучого поля, де повітря насичене похощами чебрецю і розтертої на долоні ромашки…

Бабуся уміла допомогти людині в разі хвороби. У селі всі знали про її надзвичайні можливості, зверталися як до першого джерела порятунку.

Деякі її знання я зуміла перейняти. Поділюся з вами рецептом, який вона називала «Тібетський». Цей настій лікує артрит, артроз, біль у суглобах і інше.

Приготування настою «Тібетський»

Складники:

  • Великий червоний гіркий перець
  • Один великий листок алое (перед зрізанням бажано рослину тиждень не поливати. Зрізати листок знизу. Рослина до трьох років має менші лікувальні властивості)
  • 2 столові ложки свіжого чистотілу або одну з гіркою сухого. Ранньою весною можна використовувати корінь рослини.
  • 400 г горілки або спирту.

 Процес приготування:

 Дрібно січемо ножем великий червоний гіркий перець разом з насінням. Ретельно перемішуємо складники. Висипаємо в пів літрову банку. Заливаємо горілкою. Закриваємо і зберігаємо впродовж 21 дня в темному приміщенні, кожного дня струшуючи. Можна обгорнути рушником.

Настій проціджуємо і зберігаємо в прохолодному місці. Це може бути холодильник або комора. Важливо, щоб ліки зберігалися в темному прохолодному місці. Травичку також можна використовувати для примочок.

 Застосування:

  1. Змащуємо настоєм хворе місце, накриваємо вовняною тканиною. Опісля зробити точковий масаж. Біль поступово вщухне.
  2. При запаленні гайморових пазух змащувати перегородку між ніздрями, міжбрівні ямочки на пів години, накрити це місце вовняною тканиною і 30 хвилин відпочивати.

За годину повторіть процедуру, довівши їх кількість до семи разів.

3.У випадку порізу пальця обробіть рану цією настоянкою і рана швидше затягнеться.

  1. Настій використовують при дерматиті, екземі, себореї, артрозі та болях в суглобах.
  2. Якщо заболів зуб, то змочуємо настоєм ватку і прикладаємо до ясен, де болить зуб. За 15 хвилин біль повинен ущухнути.

Стаття має суто рекомендаційний характер. У випадку захворювання обов’язково звертайтеся до лікаря. Самолікування може призвести до ускладнення хвороби.

Будьте здорові!

 

Оцініть статтю
Дюшес
«Тібетська» настоянка моєї бабусі